Yetişkin Köpekte Tuvalet Eğitimi

AngelHacker

4 yaşında. Genel komutları biliyor. Yanlış bir şey yaptığında uyarıyorum bırakıyor. WC eğitimini 3 ay civarı denemiş başaramamıştım. Bu yaştan sonra öğrenir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim?

4 CEVAP

zibityus

4 yaşına kadar eve mi yapıyor köpek?
3 saatte bir tuvalet için dışarı çıkarmalısın

Whitedog

merhaba, temel tuvalet alışkanlığı kazanana kadar zibityus'un dediği gibi 3 saatte dışarı çıkarmak gerekir. sabah yürüyüşü için güneş doğduktan sonra bir saat içinde çıkarıp her üç saatte bir çıkarırsanız ortalama bir haftada eve hiçbir şekilde tuvalet yapmaz. üç saatte bir çıkarmaya başladığınızda dışarı yapmasa veya eve yapsa bile siz üç saat sonra çıkarın. bu yürüyüşlerin uzun olması gerekmiyor, saatli ve planlı olmaları yeterli. sonrasında bunu günde 3 sefere düşürebilirsiniz yetişkin olduğu için. bu yaşına gelmiş bundan sonra alışkanlık kazanamaz demeyin, hangi yaşta olursa olsun siz kararlı ve sabırlı olduğunuz sürece o alışkanlık kazanılır. bahçenin belli bir yerine yaptırmak yerine düzenli bir yürüyüş programı oluşturursanız zaten eve yapmayacaktır. iyi akşamlar :)

AngelHacker

Bahçemde bakıyorum. Çimene yapıyor. Alıp çöpe atıyorum. Tuvaletini bahçede belli bir yere yapmasını istiyorum aslında. Mama saatleri belli ama günün her saati yapabiliyor tuvaletini. Uzun yürüyüşlerde de yapmıyor. Güvensiz hissediyor sanırım. Eve gelince yapıyor.

zibityus

ayrıca köpekler sürü merkezine tuvaletlerini yaparlarsa bu onların stresli olmalarına yol açar. ormandaki köpekler yaşadıkları yerden sürü merkezinden uzaklaşıp boşaltım yaplarlar.