Dış Parazit

Evde4canavar

Kedi dış parazit damlasını kendi yapan yada ilaç olarak alıp kendisi uygulayan var mı önerebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

7 CEVAP

didarkardes

Ben veterinerden 35 tl ye almıştım kendim yaptım. ensesine yayarak sürdüm. Akşam biraz kaşıdı ama yarına geçti kaşıntısı

bademthecatt

Kedinin yalayamıyacağı biryere deriye yapılması lazım kedi hareket etmemeli damlanın yayılmaması için doğru şekilde yaptığınızda çok basit iki kediye yaptım kendim broadline damla yaptım hem iç hem dış parazitte etkili pireleri hemen öldürdü

yukime

Veterinerden aldım ilk defa uyguladım. Kedinin ense bölgesinde erişemeyeceği yere uyguluyorsunuz. Tüylere değil deriye uygulamanız gerekiyor. Yalamaması lazım 1 gün boyunca da sevmeyin deniyor hatta. Siz uygularken sabit durması daha iyi. Yine de o noktayı kaşıma ihtimaliyle ben oyaladım bir süre. Videolardan da faydalanabilirsiniz uygulama konusunda.

Evde4canavar

İsimleri neydi damlaların

kaanpolat

Ben aldım yaptım ama sonra tekrardan veterinere götürmek zorunda kaldım yapacaksanız uyurken yapın hiç rahat durmamıştı benimki damla her yere saçıldı veteriner e yaptırmak

Nidaddsimbaa

Yaptım ama çok kaşıdı ve mantar oldu mikrop geçti bir daha asla!!

ballokumu

Bayer profender kullandım. Bir daha kullanmam kedim uzun süre uyudu ve agresifleşti.