Çok Acil Bir Yavru Kedinin Hayatı Söz Konusu

Alt apartmanımızda oturan kadın 3-4 gündür bizim apartmanın deposunda yavru kedi olduğunu açlıktan ölmediyse onu çıkarabilir misin diye sordu. Hemen anahtarları alıp erkek kardeşimle depoya indim. Depodaki koltuğun üstünde minnacık simsiyah bir şeydi. Ölmemiş olduğunu görünce o kadar rahatladım ki. Sonra hemen yanına gittim ama direkt fırlayıp kaçtı koltuğun üstünde 2 tane de ölü fare olduğunu gördüm. Ben ilk kedinin kardeşleri ölmüş sandım ama kardeşim fare dedi. Koltuğun üstünde kemiklerde vardı. Sonra ben tekrar kedinin yanına gittim ama büyük bir dolabın altın kaçtı. Ben de gelmesi için yere mama döktüm. Sonra kardeşim bir anda çığlık atınca bir baktım bacaklarında siyah siyah bir sürü bir şey var. 10-15 gün önce depo pireli olduğu için ilaçlanmıştı ama geçmemiş galiba. Kardeşimi öyle görünce yere hızlıca az daha mama döktüm. Elimdeki suyu da kardeşimle depodan çıktıktan sonra onun bacağına boşalttım. Depoyu da kitleyip eve gittik hemen banyoya girdik. Bütün kıyafetlerimizi ısladık. Duş aldık. Bütün eve sirkeli su spreyinden sıktım. Asıl soru şu o kediyi ordan nasıl çıkarıcam. Depo eşya dolu ve aşırı pire var. Eğer ben ordan çıkarmazsam o kedi ölür. Çok minikti zaten. Asıl anlamadığım o fareleri kendi mi öldürüp yedi ? Acil bir çözüm bulmamız lazım lütfen.

22 CEVAP

Nidaddsimbaa

Taşıma kabı gibi birşey varsa içine güzel kokusu yüksek olan yanı et gibi birşey köyün hemen kapatın veterinere götürün

Iremhan

Lütfen pireden bu kadar korkmayın sizin üzerinize gelebilir ama 2 saate ölür gider farketmezsiniz bile. Anneleri varsa mama ve su koymanız en iyisi ha yoksa bir veterinere götürüp sahiplendirin yoksa bahçe de vs. Bir ortam yaratın o yavruya bakın

Iremhan

Arkadaşlar pire korkulacak bir sey değil duş al yeter hiç bir sey olmaz

Topacc

Kediyi tutamamanızın sebebi sürekli korkup kaçmasıysa mama koyarak dışarı çekmeye çalışın ama pireden dolayı giremiyorsanız korkmanıza gerek yok pire insan vücudunda barınamaz eve kolay kolay yayılmaz, evdeki kedinizin aşıları varsa ona da bulaşmaz. Depodan eve gidince duş alıp kıyafetlerinizi yıkamanız yeterli olur.

Babamla konuştum şimdi o akşam gelince hallederiz dedi. Fareleri söyledim kedinin annesi getiriyordur yavrusuna dedi.

Benim evde de bir kedim var. Pireler kediden bize arabaya veya taşıma çantasına geçerse napıcam ? Bir de şuan depoya nasıl inicem bilmiyorum. Aşırı pire var.

Veterinere götürdükten sonra sokağa mı bırakıcam o kediyi napıcam hiç bilmiyorum tek bildiğim annemin o kediyi eve almıyacağı

Pati_28

Onlara yuva yapabilirsin ama şimdilik sahiplendirme de anneleri var oraya güzel bir ortam yap ve sürekli mama ve su ver

Iremhan

Lütfen pireden bu kadar korkmayın sizin üzerinize gelebilir ama 2 saate ölür gider farketmezsiniz bile. Anneleri varsa mama ve su koymanız en iyisi ha yoksa bir veterinere götürüp sahiplendirin yoksa bahçe de vs. Bir ortam yaratın o yavruya bakın

@pati_28 pireli yere nasıl giricem?

Pati_28

Bende bilemedim aşırı riskli pire varsa ama ben olsam yinede giderdim oraya tabi saçımı ve üstümü bişeyle kapatıp

Ben de yapmak istiyorum hem de çok fazla ama nasıl sirkeli su sıksam giydiğim kıyafetlere öyle girsem olur mu

Siyammm

Aklıma birşey gelmiyor ama sadece sizin uzerinize 10-15 tane geldiyse o kedi pire kayniyodur. İlla arabaniza size bulasır

senaau

O numarayı arayıp vermeyin kediyi mama koklatarak depo disina çıkarın ve kutuyla veterinere götürün. Zaten damladan sonra dökülür üstündekiler. O sırada da depoyu ilaclatirsiniz tekrar. Belki fareler önceki ilaçlamanin etkisiyle zehirlenip ölmüştür. Sizde eve geldiginiz gibi kıyafetlerinizi çıkarıp yikanirsiniz direkt. Depo ilaclandigi surece birkaç gün evde idare edin kediyle sonra tekrar depoya bırakırsınız. Annesi yoksa da ilan açarsınız. Belediyeye vermeyin küçücük yavruyu

@senaau depoda hiç fare olmuyordu zaten farenin girebileceği bir yer yok. Depoda dışarı açılan bir demir kapı var Baya yüksek 2.5 metre yüksekliğinde dalan pnun üstüne az bir boşluk var. Bir kedi ordan girip içeride doğum yapmış sanırım. Şuan depoya inme şansım yok. Hem annem izin vermiyor hem de ben pireleri eve taşımaktan korkuyorum. Yarın ilaç şirketi ile konuşucaz onlardan rica edicem. İlaçlamadan önce kediyi çıkarmalarını.