Erkek Kedimi Kısırlaştırırsam Saldırganlığı Geçer Mi?

7 aylık tekir erkek bir kedim var kendisini 1 aylıkken sokaktan aldık, biz büyüttük. Gündüzleri uykusunu aldığı sürece gayet sevimli ve sakin ancak gece olunca resmen deliriyor. Kendimizi odalara kapatmak zorunda kalıyoruz. Aksi taktirde ciddi zarar veriyor. Abimin sınav senesi onu da gece uyutmuyor. Kızgınlığa girdi. Veteriner hekimi 10 gün sonra kısırlaştırabiliriz dedi. Merak ediyorum kısırlaştırdıktan sonra bu saldırganlığı gider mi, geceleri rahat uyuyabilir miyiz diye. Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

7 CEVAP

Selinn_Loraa

Evet kısırlaştırınca sakinleşecek ama zamanla, hemen sakinleşmesini beklemeyin :D

Erkek kedinin operasyonu kolay geçecek zaten.

Kuzucansu44

Bende 10 aylık kedimi kısırlaştırdım geçen hafta. Kendisi aşırı agresif, kucaktan nefret eden bir kediydi. Şuan pamuk gibi, kucağı seviyor ve agresifliği gitti. Her kedide olur mu bilmem ama benimkinde işe yaradı

Ayben02

Benim kedim de biraz hircindi iki ay önce kısırlaştırdık artık eskisi gibi değil bayağı uysallasti

vildancansiz

Benim disi kedim de saldirgandi, yani cok isiriyordu, bir ay once falan kisirlastirdik veteriner uysallasir dedi hicbir sey degismedi hala saldirgan hatta gecenlerde yanagimi yardi bir guzel. Bizimkinde neden bir degisiklik oldu anlamadim.

Ayben02

Geceleri kosturmasi hircinlpigiyla alakalı değil bence çünkü benim kedilerim gün boyu uyuduktan sonra geceleri helede güneş doğmaya yakın at gibi kosturuyorlar üstümüzden hopluyorlar koşuyorlar :) :) :)

Ayben02

Bizimki uysallasti ama diğer kedimi mincikladigim gibi bunu minciklayamiyorum kızıyor bence o kendi huyu

Bikedi

1 hafta once kisirlastirildi, henuz huylari degismedi,1-2 ay suruyormus.