1 Aylik Kedi Nasıl Temizlenir Çok Kokuyor

Akgulertut

1 aylik civari bir kedi sahiplendim 2.kedi olarak çok kirli tüylerin birseyler yapışmış ve çok kötü ağır kokuyor havalar soğudugu için yıkasam hasta olur diye korkuyorum zaten annesi terketmiati cok zor toparladik bu kokudan tuylerine yapisan seylerden nasil kurtulurum

4 CEVAP

hazzelto

Kedi şampuanıyla yıkanabilir ancak havalar soğudu, bulunduğu yer sıcak değilse kururken üşütüp hasta olabilir. Kuru şampuan deneyebilirsiniz.
Hiç yıkamadan kendini temizlenmesini beklerseniz de en azından tüylerinden gülsuyu ile veya ılık suyla silerek yapışkan şeyi almaya çalışabilirsiniz.

gizemaslan

zeytinyağı ile silinebilir diye düşünüyorum ama veterinere danışamaz mısınız? Yıkanmak için çok küçük ya da ılık sirkeli su ile silinebilir

Bikedi

Kuru papatya kaynatip ilitip suyuna pamuk batirip silebilirsiniz.

Merve203

Veterinerde yikatin. Kurutuyorlar hemen