Acıyla Miyavlıyor & Agresiflik

wanherau

Arkadaşlar kedim son zamanlarda durduk yere miyavlamaya başladı ama normal bir miyavlamaya değil sanki acıyla miyavlıyor gibi, kumunu açarken de bunu yapmaya başladı ama idrarında herhangi bir kabızlık belirtisi vs görmedim. Aynı zamanda aşırı agresif sebepsiz yere kolumuza bacağımıza atlayıp ısırıyor her yerimiz diş izi oldu. Onunla ilgilenmeyip başka tarafa dönüyoruz bu sefer direkt kolumuza falan atlayıp ısırıyor ayağa kalkıp gidersek bacağımıza yapışıyor..... Ne yapmamız gerek? 4 buçuk aylık erkek.

6 CEVAP

Elfs361

kızgınlık belirtileri ama bunun için çok erken...

Bikedi

Kudurukluk donemi. 4-6 ay arasi boyle oluyorlar. Vete danisin belki altinda yatan baska birsey vardir

wanherau

Çok erken değil mi daha.. Bir de bu aralar tırnaklarını yatakta, koltukta falan törpülemeye başladı hiç böyle yapmazdı.

elifozzdemiir

dis cikarirken de boyle agresiflesiyorlar kedim 2 gundur dediklerinizi yapiyor ve kolumuzda disini cikarmaya calisiyor

wanherau

Evet bizimki de dis çıkarıyor umarım bu yüzdendir.. hafifliyor mu agresifligi

Pati_28

Benim kedimde öyle sürekli ısırıyor ve kolumuza bacağımıza atlıyor ama bizimkisi genellikle mama veya suyu azaldığında yada yalnız kaldığında miyavlıyor