Scottish Straight Irkı Sağlıklı Mı?

Ecemidil

Scottish straight cinsi kedi sahiplendim. Foldların eklem rahatsızlığı olabiliyor. Ve kedimin annesi ve babasının cinsinin scottish straight ve scottish fold olduğunu düşünüyorum. İnternette fold cinsinin baskın geldiği straightlerin o geni taşımadığı yazıyor. Ama korkuyorum bir bilgisi olan var mı

7 CEVAP

AsenaTuncay

Satın almamıştır canım bir tanıdıkları parasız vermiştir. Öyle denk gelmiştir yoksa hiç akıllarında olmayan bir şeydir :) hep böyle gelişiyor da cins hayvan sahiplenme serüveni... hem ne farkeder ki cins ya da sokak hayvanı olması abartmayın lütfen. Ha biz cins tercih ediyoruz o yakışır bize, sokaktakileri de siz sahiplenin nedir yani...

Anonymus944867

Evet sağlıklı bir ırk ancak scottish straight ile british çiftleşmesi daha iyi olur çünkü fold la esleşirse ikiside fold geni taşığı için hasta olma olasılığı daha yüksek

bbeyzvv

eğer fold kırmasıysa tabiki eklem rahatsızlığı ihtimali var

boşuna bas bas bağırmıyoruz satın almayın etmeyin diye

parazit de hastalık olarak görülmez genelde düzenli ilaçlama gerekir

arthurluna

Valla ırk sağlıklı deriz satın aldığınız petshop anne ve babanın ne mamasını iyi verir ne aşısını yapar sonra aldığınız yavru küçük yaşta hastalanır o yüzden risk petshoptan alınan her canda var ama genel olarak ırkta bir sorun yok.

Pati_28

Benim kedimde schotis fold cinsi büyüdüklerinde fazla kilo ve kemik ağrıları çekiyorlarmış ama kilosuna dikkat edersen bir de veterinerinde sor ağrı çekmemesi için nelere dikkat etmeliyim diye

Pati_28

@bbeyzvv tamamda hepsi canlı sadece insanlar parayla sahiplendiriyor sonuçta isterlerse sokaktaki kediyide parayla sahiplendirirler bu insanlar hayvanların değerini parayla bir biliyorlar

Ecemidil

Evet maalesef o hastalığı da yaşadım parazit çıktı kedimde ama atlattık. eklem rahatsızlığı beni çok korkutuyor