Kedi Hapşurması Normal Mi?

geceem

Kedilerde hapşurur mu? Bugün kedim ilk kez hapşurdu bu hemen hasta olduğu anlamına gelebilir mi?

2 CEVAP

Firuzecik

Burnuna toz gitmiş olabilir bir şeye huylanıp da hapşırmış olabilir. Mesela kızım şelalesinden su içerken burnuna su gelince hapşırır. Göz burun akıntısı ya da halsizlik gibi daha kötü belirtiler yoksa normaldir bence.

Aynen çoğunlukla kedilerde tozdan yada burnuna su kaçmasından dolayı hapşuruk olur. Korkacak bir şey yok ama tabiki üstteki yorumun dediği gibi halsizlik başlarsa veterinere götürmenizde fayda var