Ailem Kediyi İstemiyor

Latahzen27

Merhaba arkadaşlar psikolojikmen moralim cok bozuk ailem kedimi artık istemediklerini yengem hamile 6 aylık doğum yapicak neymiş kedinin tüyü bebeğe geçerse ölebilirmiş bebek bunu bahane edip kediyi yollamak istiyorlar cok moralim bozuk ne olursunuz bana yardımcı olun

15 CEVAP

gulsundusmez

O kedi sokağa atılırsa sebep olan herkes evsiz barksız kalsın.O hayvanın sokakta yaşama şansı sfır.Bölgeme atılan hiç bir ev kedisi yaşamadı en fazla 2 hafta.Bir heves petshoptan para ile bir can alıp gözden çıkaran herkesten miğdem bulanıyor Allah affetmesin onları.Ben sokaklarda neler çekiyorlar bir beslemesi olarak bizzat çaresizliklerine şahit olduğum için kinim ve nefretim bitmiyor. Kedilerin iç ve dış paraziti yapıldığı için tüyü zarar vermez vermeeeeez veerrrmeeeeeez. Ama Allah o bebekle gün gelir sınar insanoğlunu

Ozge00

internette bir sürü yazi var, kedinin aşıları tamsa bebege zarari olmaz aksine kedinin bağışıklıgina faydasi olur. Okutun yazıları öğrensinler. Millet bebeğim bağışıklığı kuvvetli, sağlıklı olsun diye hayvan aliyor, bazıları da atiyor iste. Siz bilgilendirin onlari

senaau

Siz elinizden geleni yapıyorsunuz anladığım kadarıyla bütün suç abinizin neden bakmayacagi hayvanı aldi ki. Küçükken tatlı geliyo aliyolar sonra sıkılıyorlar. Yani şu noktada ailenizi ikna etmekten başka çareniz yok o kedi bir ömür bı odada yada battaniye altında yaşayamaz sonuçta. Kaldı ki o kediyi evde istemiyorlarsa eninde sonunda senin olmadığın bı zaman aticaklardir. Yurtdışında insanlar özellikle kedi köpek alıyor eve ve çocuklarını hayvanlarla iç içe büyütüyor. Ama bizim ülkemizde hayvanlardan hastalik bulascagi gibi saçma bı algı var. Lütfen ailenizi ikna etmeye çalışın. Yoksa yazık olur hayvana

Buketbayraktar

Çok sinirim bozuldu ne desem boş ama bu şekilde kedinin de psikolojisi bozulacak bence de Bi sahiplendirme ilanı açmayı deneyin sahiplenecek mutlu olacağı bir ev onun için daha huzurlu ve güvenli olur çünkü dilk fırsatta sokağa atacaklar gibi aileniz ama gerçekten çok kötüler daha farklı sıfatlar var ama kullanmak istemiyorum

senaau

Keşke bir hayvan sahiplenmeden önce bütün ihtimalleri goz önünde bulundurup sahiplenseniz. Aileniz ne kadar sizin isteginizle kabul etse de kendi istekleriyle bı hayvanı sahiplencek kişiler değillerse almasaniz mesela. Kedi tüyünden bebek ölmez nerden duyuyorlar böyle şeyleri anlamıyorum. Kaldı ki evdeki kedinizin aşıları tam olduğunu varsayıyorum bu durumda zaten size herhangi bi hastalık vs bulaştırma durumu yok. Bunu ailenize izah etmeye çalışın ve onun da ailenizin bı bireyi olduğunu ondan vazgecmeyeceginizi söyleyin

senaau

Keşke bir hayvan sahiplenmeden önce bütün ihtimalleri goz önünde bulundurup sahiplenseniz. Aileniz ne kadar sizin isteginizle kabul etse de kendi istekleriyle bı hayvanı sahiplencek kişiler değillerse almasaniz mesela. Kedi tüyünden bebek ölmez nerden duyuyorlar böyle şeyleri anlamıyorum. Kaldı ki evdeki kedinizin aşıları tam olduğunu varsayıyorum bu durumda zaten size herhangi bi hastalık vs bulaştırma durumu yok. Bunu ailenize izah etmeye çalışın ve onun da ailenizin bı bireyi olduğunu ondan vazgecmeyeceginizi söyleyin

Latahzen27

Aşılarını yaptırdım benim için zor deql bakmak inanin onu sewdgi kadar kendime değer wermiyorum ailem hep biraz bencil olduğu için zor anlıyorlar düşünün gece o uyuyana kadar battaniyenin altından çıkartmıyorum kedi o kadar korkmuş onlardan artk içeriye gelmior balkonda uyuyor allahim onada banada yardım etsin

AsenaTuncay

Birkaç güzel fotoğraf çekip ilana koyun en iyisi. Bugün ikna etseniz yarın bebek doğunca da sorun çıkarırlar. İstemeyenin bahanesi çok olur.

sekerfare21

Ikna etmeye calisin tabii ama ne kadar zor oldugunu tahmin edebiliyorum. Cunku bizzat doktorlar evcil hayvanlardan uzak durmalarini soyluyorlar. Halbuki asilari tam olsun, tuvaletini de o kisi temizlemesin yeter. Kaldi ki simdiye kadar kediyle yasadiysa zaten o bakterileri coktan kapmis olma ihtimali de yuksek. Cok abartilan bir konu bana kalirsa.

Latahzen27

Abim getirmişti petshoptan getirdi bi süre ilgilendi büyüyünce artk bakmadı bendee vicdanen her masrafını karşılıyorum dün akşam baskı yapıyorlardı artk dayanamdm cok ağladım geçen kediyi sokağa atıyordu kedi ondan kaçtığı için yanına sokulmadı atamadı kediyi ortamcı ewli olan kardeşim ona cok baskı yapıor yollasın die

elifozzdemiir

sahiplendirme ilani acarak sahip bulabilirsiniz bir ihtimal ya da veterinerinizle ya da bilen bir kisiyi ailenizle konusturarak en azindan yeni dogan bebege kedinin zarar vermeyecegini soyleyebilirsiniz youtube da da bununla ilgili videolar var bebekli ailede kedi asilari tamsa zarar vermez hatta tam tersine kedi onun bebek oldugunu bilir ona zarar verecek davranista bile bulunmaz bebege de cok iyi gelir hayvanla buyumek bence konusun hatta israrci olun olmazsa da sahiplendirmeye calisin

Latahzen27

Söylüyorum anlamıyorlar çok kötü durumdayım artk kediyi onlar gelince hemen odaya koyup sakliyorum

Duyguwwww

Onun yerinize koyun kendinizi onların da bizler gibi duyguları var.Onu terketmek bu kadar kolay olmasın düşünüp bir fikir bulabilirsiniz.Bir sürü ünlü çift var onları gösterebilirsiniz görkem karman, pelin akil hamilelik süresince yanlarında kedileri vardı ve ikiside sağlıklı bir şekilde doğumlarını yaptılar.Sadece bahsettiğim ünlüler de değil bir sürü örnek var.Tek bir doktorun bakış açısıyla böyle bir iş yapılmaz.Aşıları tam olduğu sürece sıkıntı yapıcağını düşünmüyorum.Lütfen farklı doktorlara danışınız.

Ysmnn

Vicdanen mi bakıyorsunuz siz bu kediye anlamadım ? Nasıl insanlar var . Bu kediye sevgiii gösterilmesi gerek . Sevgiiiii. Sadece vicdan yetmiyor malesef ki kaçıncı devirde yaşıyoruz. Tüyü kaçarsa ölür nasıl bi mantıktır. İnsanlar bebeklerini hayvanlarla büyütmeye çalışıyor asıl . Pozitif olsunlar hayvan sevgisi bilsinler diye . Böyle şeyler görünce hakim olamıyorum sinirlerime . Ayrıca iç dış parZiti aşıları yapılan bi kedinin nasıl hastalığı olabilirmiş . Kafam almıyor