Toypoodle Köpeğimin Traşı İçin Hangi Makas Yada Makasları Almalıyım ?

Tüy inceleyici yada Çelik düz makas bilemedim tavsiyeniz ltf

6 CEVAP

Ozge00

Tıraşta tum tüylerini komple kazirsiniz ya tüysüz kalir. Kirpmada ise gözüne vs giren onu rahatsız eden fazla uzayan tuyleri biraz kısaltırsiniz. Ben tıraş onermem asla, kirpma daha iyidir. Makas da kirpmaya yarar zaten. Tıraş için makine lazim

Ozge00

Tıraş mi edeceksiniz yoksa tuylerin mi kirpacaksiniz

Aradaki fark nedir ?

Kırpma yapacağım hangi makaslar lazım ?

Bilgi ltf

Tüylerinin çoğunu kesecekseniz veterinere götürün. Ama kırpma gibi az işlem uygulayacaksanız dikkatli olup evdeki en iyi kesen makaslarla olabilir belki