Anne Kedi 2 Aylık Yavrularına Saldırıyor

Kaancskn

Evde baktığımız anne kedimiz 9 haftalık olan yavrularına dün geceden itibaren tıslıyor bağırıyor bazen de vuruyor. Çok uysal olan anne kedi bir anda nasıl bu hale geldi. Yardımcı olabilecek var mı?

4 CEVAP

gulsundusmez

Çünkü artık emme esnasında dişleri memelerini acıtıyor büyümüşler.Yavaş yavaş uzaklaştırıyor 1 aya tamamen yaklaştırmayacak. yüzden kedi köpek aman anne olsun anneliği tatsın gibi şeyler yok olmamalı da kediler kısırlaştırılmalı

Anonymus552223

Yavrulara ek gida vermiyorsaniz verin, cunku artik sadece anne sutuyle doymazlar, cok çekeleyince de memelerini acitirlar. Yara da olmus olabilit. Bunun disinda biraz da avlanmayi ogretmek icin yapiyorlar. Ciddi bir saldiri olmayabilir

naininna

aynısı bende de var muhtemelen anneleromi kizdiriyorlardir kuyruğunu falan ısırıyorum. o vurma ya da kavga gibi gözüken sey eğitim veriyor kendini savubmayi öğretiyor, mesela ilk defa kedm havrularni oyle yaptığında oldurmeye calisiyor saniyodm sonra bi kac gun gevti bi baktm yavrular kendini savunmaya başlamış yani kısaca eğitim veriyor. eger ama ciddi vuruyorsa yabrulari baska odaya anneyi baska odaya koyun 30 dk sonra falan acin zaten miyavlamaya baslarlar

Kaancskn

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Şimdilik anne kediyi yavrulardan ayırdım. Yavrular ve anne daha mutlu görünüyor.