Kızgınlık Belirtisi Mi?

Buketkazan

Kedim 3 aylık erkek, üzerimde ya da evde peluş bişey gördüğü zaman tavırları değişiyor, uysallasip pelusu emmeye başlıyor, elleriyle de süt emer gibi yapıyor.
Daha önce bahçede baktığım erkek bi kedi vardi, yine pelus pandufuma karşı böyle tavırlar gostermisti.O zamanlar pek bilgim olmadigi icin anlamlandiramadim ama sonra üzerine koku bıraktigini fark ettik bu yüzden merak ettim
Bu kızgınlık belirtisi olabilir mi? Benzer şeyler yaşayan var mi?

7 CEVAP

sanslibuyuyor

ben kedimi sekiz aylıkken kısırlaştırdım o emme hareketini ve patisini süt emer gibi yapması kucağıma gelince hala devam ediyor ama kızgınlıkla ilgili olup olmadığını bilmiyorum ve ben kedimi koku bırakmadan kısırlaştırmıştım bence bebeklikten kalan bir alışkanlık kızgınlığa girmemiştir

gulsundusmez

tabiki hayır geç olgunlaşan bebe o süt arıyor

Ulan benim 2 aylık kedim yapıyor aynısını bence kizgınlık değil ya OFOWKFOEKFKÉ

sforselin

Çoğunlukla annesinden erken ayrılan kediler yaparmış bu hareketi. Kızgınlıkla ilgili değil. O zaman geldiğinde daha farklı hareketleri oluyor :)

Buketkazan

Ben de erken olduğunu düşündüm ama önceki tecrubeden ötürü bi tirsmadim değil kdkdkkdkd

DoraFiko

Benim kedimde 1aylıkken annesiz kalmış ben sahiplendim emme refleksi hala devam ediyor mesela. Özellikle kendi kolunu emiyor. Peluş battaniyesi vardı onuda emiyordu devamlı 3 4 aylıkken bunu sıklaştırmaya başladı emiyor elleriyle yoğuruyor bayada uzun sürüyor. Ben yine emmeye yoruyorum ama kucağıma aldım bakmak için cinsel organını çıkarmış bildiğiniz çiftleşme hareketi yapıyormuş bizimki :) hekimimize söyledim normal olabilir erken girecek demekki kızgınlığa dedi sizde o şekilde bakıp anlayabilirsiniz niyetini :)) ben o peluşu kaldırdım daha bulamıyo o günden sonrada daha görmedim yaptığını.

Buketkazan

Teşekkür ederim cevaplariniz icin :)