Köpeğim 4 Aylık Ve Çok Agrasif

kagankrkc

Köpeğim zeytin 4 aylık bir labrador oyun oynarken gözü dönüyor ne yaptığını şaşırıyor artık elim kolum hep parçalandı otur dur yapma etme diyorum anlamıyor ceza köşesi yaptım ona simarinca oraya götürüyorum ilgilenmiyorum ama bana bakıp ağlayınca dayanamayıp yanıma alıyorum bir sürü oyuncağı ve kemiği var fakat hayvan beni kemirmeyi seviyor onu sakinleştirip beni isirmamasi için nasıl eğitirim yardımcı olursanız sevinirim

1 CEVAP

zibityus

seni ısırdığında hareketini durdur, sabit kal, tepki verme, eğer elini ısırıyorsa yumruk yaparak bekle, köpek pes edene kadar yani ısırmaktan vazgeçene kadar bekle her seferinde bunu yaparsan zamanla ısırmaktan vazgeçer. eğer elim acıyor hareketsiz duramıyorum diyorsan ki acır o dişler acıtır, eldiven giyerek dene. ceza ödül vs bunlara gerek yok.