Yavru Kedim Cisini Yapmiyor Yardim Lutfen

Yesimdurdu

merhaba, 2-2.5 haftalik bi yavru kedi bakiyorum su anda. yavruya bi sepet yaptim ve tuvalet egitimini su an veremicegim icin mecbur oraya yapar diye dusunuyordum. fakat 3 gundur cisini yapip yapmadigini hic anlayamadim karninda da biraz siskinlik vardi. bugun odada baya bi cis birikintisi gordum bi anda yapmis olmasina hayret ettim cunku o kucuk seyden o kadar sivi cikmis olmasi beni şoke etti. resmen buyuk bi kedi iki kere cisini yapmis gibi. karnina elledim ve siskinligi gecmisti. yavru resmen 3 gundur cisini yapmamis. pamugu islatip poposunu da siliyordum. neden olmus olabilir fikriniz varsa aydinlatabilir misiniz?

3 CEVAP

ebruafsr

O kadar küçük bir kedi kendi yapamaz tuvaletini annesi yalayarak yaptırır. Siz de pamuğu nemlendirip masaj yapar bir hareketle silin poposunu hem kakası içim hem de çişi için yapın bunu. Yapana kadar deneyin hemen yapmıyorlar çünkü 1 kadar dakika uğraşmanız lazım

DoraFiko

Her yemek yedikten sonra 5dakika kadar ılık suyla ıslatılmış pamukla iyice masaj yapmalısınız. 2.5 haftalık kedi kendi yapamaz. Azcık yapıp yapmıyor diye bırakmayın biraz uğraşın. 2 haftayı bulmaz kendi yapmaya başlar zaten. Kakasını da yapması lazım o çok rahatsız eder onu

Ozge00

Her sut içtikten sonra Poposuna masaj yapıp çişini yaptirmaniz lazim, bir de karnina masaj yapıp gazını çıkarmanız lazim. YouTube'a bebek kedi bakimi yazarsanız bir sürü video çıkar, izlerseniz daha kolay anlarsınız