İngiliz Cocker Oğlum Mamsını Yemiyor

dogaguleviz

3 yaşında ingiliz cocker sahiplendik daha yeni geldiğinden beri mama yemiyor veteriner köpekelrin sevmeyeceği bir mama değil dedi ne yapmalıyım?

5 CEVAP

Selinn_Loraa

Merhaba hangi marka mama kullanıyorsunuz? Köpeğiniz geleli ne kadar oldu?

mama değiştirmenize rağmen hala yemek yemiyorsa sorunu olabilir.

dogaguleviz

markası virbac geleli 1 hafta oluyor mamasını çok çok az yedi ,ilk defa köpek baktığım için pek bilgim yok

Selinn_Loraa

@dogaguleviz aslında eve yeni gelen hayvan, ilk gün yemek yemez. Çünkü yeni ortama kolay uyum sağlayamaz. Ama sizin miniğin geleli 1 hafta olmuş. Artık yavaş yavaş uyum sağlamıştır evinize, sizlere. Ben bu zamana kadar hiç öyle bir mama markası duymadım :D bence mamayı beğenmemiş olabilir. Eğer uygun fiyatlı mama arıyorsanız. Enjoy, Econature, Mystic, Prochoice deneyebilirsiniz. Pahalı ve iyi markalardan da N&D, Acana, Orijen gibi markalar var isterseniz...

zibityus

yemeği verin 20 dk içinde yemezse geri kaldırın ve diğer öğüne kadar başka hiç bir şey vermeyin. aç kaldı falan tarzı düşünmeyin. en fazla 3 gün sonra iştahla yemeye başlar. tabi başka bir sağlık sorunu yoksa. verdiğiniz yemek köpeğin gözünde bir av ve siz ona payını veriyorsunuz eğer o yemiyorsa bu sizin sorununuz değil gibi düşünmelisiniz, tabi ki köpek aç kalmasın beslenmeli ama köpeklerin acıkması insanlar kadar çabuk olmaz bizim 1 günlük acıktığımız kadar onlar 3 gün sonra acıkırlar. yemediği kadar mamayı azar azar sonraki öğünlere ekleyerek alması gereken besinleri almasını sağlamış olursunuz.