Yaş Mama Öneri/Porsiyon

Buketkazan

Kedim Lila için Nutri Feline tavuklu konserve kullanıyorum memnun severek yiyor ama farklı cesitleri de denemek istiyorum.Naturon nasıldır sizce içeriği vs? Ve de tanesi 400 gram olduğu için bir günde bitiremez, nasıl muhafaza edebilirim kalanını kaç güne kadar bitirmeli?
Marka tavsiyelerine açığım bu arada :)

10 CEVAP

gulsundusmez

85 grmlık alın onu da 24 saat içinde tüketmelisiniz dolapta muhafaza edip.Yarısını sabah diğer yarısını öbür sabah verin sonra araya 2 gün koyun hiç yaş mama vermeyin.400gr tek 2 3 kedi için ziyan bir ölçü konservesi.

minky

Küçük paket her zaman avantajdır.Büyük paket alanlar genelde ya dondurucuya atıyor yada sokaktakilere veriyor.Yaş mama önerisi değilde bir tavsiyem var.Yaş mama alırken içinde en az yüzde otuz hatta kırk gerçek et olmalı

Ozge00

Evet 400 gr cok fazla, iki uc kedisi olan icim daha ideal olabilir. Biz 85 gr mamayı bile iki güne yayiyoruz. Hepsini yiyemiyor. En fazla 2-3 gün duruyor zaten, ondan sonra kedim de yemiyor

Succubus

genelde kutunun üzerinde yazar zaten, buzdolabında 24-48 saat arası muhafaza edilebiliyor. ben de küçük almanızı öneririm, evet saklamanın çeşitli yolları var ama içindeki de et sonuçta. ve yaş mama asıl besin kaynağı olmayacağı için besin değerlerini kuru mama kadar ciddiye almanız gerekmez ama en azından et oranını kontrol etmenizi öneririm.
arkadaşların söyleyeceğine ekleyeceğim bir de özellikle tuz ve şeker var mı diye baksanız, uzun vadede daha rahat etmenizi sağlar sağlık açısından.

Siyammm

Eğer 48 saatten fazla dolapta tutarsanız tadı kacıyormuş. Bende bu yüzden 85 gr alıyorum.
Yoksa mırmır alıcaktım cok karlı oluyodu. Bende bonacibo aldım.tavsiye ederim .
Naturon kotu baya whiskas gibi bisey min %4 et yaziyor . Bu oranin en az 30-40 olmasi lazim
Bonaciboda %70tavuk var 30 u et
Bir paket 2,5 tl. Tabi benim gibi öğrenci degilseniz butçeniz varsa
Schesir deniyebilirsiniz. Nutri feline in baska cesitleride vardir eminim

Tengu

schesir yaş mama sevmeyen kedi de çok azdır içeriği temiz bir mama bunu da deneyebilirsiniz

Naturon kullanmanızı tavsiye etmem. İçerisinde katkı maddesi olarak çin tarçını denen bir kimyasal var. İnternetten araştırırsanız ne kadar zararlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Alıcağınız mamanının içeriğini bir kaç siteden araştırırsanız daha iyi olur

Buketkazan

Benim kedim üç aylık ama 80gr hic fazla gelmiyor bir yiyiste yalayıp yutuyor haftada bir veriyorum o yüzden
Bonacibo da gayet iyiymis fiyat/icerik olarak. ben
de öğrenci olduğum için elimden geldigince temiz uygun fiyatli markalari secmeye çalışıyorum

Buketkazan

teşekkür ederim onerileriniz için arkadaşlar :)

Buketkazan

Haklısınız arastiriyorum elimden geldiğince ama bilmediğim şeyler çıkabiliyor o yuzden bu sitede de yorumları iyi oldugu icin merak ettim :)
Schesir'e de bakicam mutlaka zaten kedim ayırt ertmiyor şuana kadar yaş kuru ne aldiysam sorun çıkmadı neysekii