Kedi Bağışıklık Güçlendirme

sanslibuyuyor

birkaç gün önce mantarla ilgili bir soru açmıştım bugün kontrole gittik ve aşı yerine ecosinle tedaviye başladık zaten şu anlık sadece gözüyle kulağının arasındaki kısımda var tableti ikiye bölüp bir litrelik suya karıştırıp önce olan yere uygulamamı daha sonra da tüm vücuda uygulamamı söyledi veteriner mantarın neden olduğunu sorduğumda bağışıklığı düşmüş olabilir ya da strestendir dedi sizin doğal bağışıklık yükseltmeye yarayan bildiğiniz yiyecekler var mı

6 CEVAP

Sahidegulcan

Doğal olsun istersen Et ve kemik suyu iyi gelir. Eti veya tavuğu haşlayın, porsiyonluk olarak bir avuç ete göz kararı haşlama suyundan ve birazcık tuzsuz peynirden ekleyip blendırdan geçirin. Kedinize verin bayılarak yiyecektir. Doğal proteinini taze etten, kalsiyum D vitamini gibi etmenleri de peynirden alıp doğal yoldan takviye kazanmış olacaktır.
Ama ayrıca Gimcat Multivitamin de alın derim. Bomba gibi iyi gelecektir inşallah kedinize :)

bademthecatt

Mantar olduğu dönemde tavuk suyu tarzı şeyler vermemenizi tavsiye ederim tavuk mantarı tetikleyebilir ben kefir öneririm hem probiyotik hem bağışıklık güçlendirici

elifozzdemiir

kefir

mrvargc

Kefiri de cok seviyorlar onu oneririm. Ben sindirim problemi yasamasin diye laktozsuz aliyorum. Ama normalde kullanabilirsiniz tabi ki

melisagiden

Bağışıklık düşüklüğü sebebiyle asla geçmek bilmeyen, kaşıntılı, kocaman yaralar çıkıyordu sürekli kedimde. Ne yapsam olmadı. En sonunda BonaCibo markasının probiyotiğini keşfettim. Kargoyla birlikte 45 tl oluyor, 1.5ay gidiyor. Probiyotikle birlikte aynı zamanda lizin tablet kullandım. Çok kısa sürede ne yara kaldı, ne iz. Bir daha da çıkmadı yaraları. Bu süreçte kilo da aldı, dışkılaması da düzenlendi. Tek önerim budur size. Kefirle, yoğurtla vakit kaybetmeyin. Ayrıca probiyotiği de severek tüketti benim kedim. Sabahları bir çay tabağına şırıngayla 5ml kadar koyup, üzerine az mama koyuyor, lizin tableti de ekliyordum. Çok geçmiş olsun.

sanslibuyuyor

çok teşekkür ederim önerileriniz için ♡