Kedim Zayıf Mı?

merhaba kedim 1 yaşında erkek van kedisi 3 kilo bize 1 ay önce geldi sizce zayıf mı nasıl kilo aldırırım?

4 CEVAP

simgeyldzz

benim kedim british 3 aylık 1 buçuk kilo evet biraz zayıf yaş mamayı günde iki üç öğün olarak vermenizi tavsiye ederim

ah keşke yese...

Iceoglan

Biraz vitamin desteği verebilirsiniz.
"Diafarm Vme Paste Vitamin Ve Mineral Destek Kedi Macunu" Aşıdan sonra iştah kaybı yaşadığında ya da bahçedeki çocuklarım için kullanıyorum

pelinsuenginn

Merhaba. Kedilere günlük 2-3 kere yaş mama vermenin herhangi bir yararı olmayacaktır. Genç kedilerde yaş mama tüketimini ödül olarak 15 günde 1 yapmanızı tavsiye ederim. Yaş mamaların içeriğinin ortalama %90'ı su içermektedir. Kilo alımına hiçbir faydası yoktur. :)
Kaliteli bir kuru mama ile zamanla toparlayacaktır fakat kedinizin kilosu gayet normal. Yaş ilerledikçe kilo da artacaktır ve bu da zamanla kilonun getirdiği diyabet, karaciğer yetmezliği vs. gibi hastalıkları önünüze getirebilir. Bundan dolayı eğer kedinizin yeme-içmesinde sıkıntı yoksa, yeterince hareketli ve sağlıklıysa ekstra bir şey yapmanıza gerek yok :)