Mama Alerjisi

ekin141

5 aylık dişi kedimin maöaya karşı alerjisi var bundan dolayı bacağının arkasında yara var veteriner deri bakım solüsyonu verdi ancak nr zaman onu sıksam kedim bacağını yalıyor böyle bi durumla karşılaşan var mı ne yapmam gerek

5 CEVAP

Zeynepulku

Uyurken surun ilacı ve boyunluk kullanın yalamasini engeller

Zeynepulku

Sürdükten sonra oyun da oynatabilirsiniz

Zukooo

Yalaması normal kediler yaraya batikon da sürdürmek istemiyorlar. Sürdükten sonra bir beş dakika sarılı kalsın ki ilaç etki etsin. İnce bir tülbent bezi ya da sargı beziyle sarın. Çıkaramayacağı şekilde olsun. Saramıyorsanız sürdükten sonra oyun oynatın ya da sevdiği bir mamayı yedirin ki dikkati ordan dağılsın.

Ayben02

Bende de yara spreyi var benimkiler çok yaralandiklari için almıştım mesela elime et parçası alıyorum sonra kediyi ben tutuyorum annem ilacı sıkıyor hemen eti koklatiyorum dikkatini çekiyor böyle elimde yavaş yavaş veriyorum ki çabuk bitirmesin oyalansin zaten en az 5-10 dakka yalamazsa yeterli olur ve yarayı elinizden geldiğince sarmayin açık kalsın daha çabuk iyileşir

ekin141

çok teşekkür ederim