Kedim İle Kuşum

ilkim2410

Kedimle kuşumu daha önce bir kere yan yana bıraktım. Kedim arkadan gizlice yaklaşınca bende onu uzaklaştırdım. Kedimi sahipleneli 2 ay falan oldu. Kedim kuşumu görüyor her gün ama kuşum hep yukarılarda duruyor. Kuşumu her gün kafesinden çıkarmaya çalışıyorum ama o zamanda kedimi içeriye almıyorum. Kuşumuda kafesete tutmak istemiyorum. Biliyorum biraz uzun oldu:) Özet olarak kedimle kuşumu nasıl alıştırırım?

3 CEVAP

Alperen07

Aynı durumu yaşıyorum kedimi bir ay oldu sahipleneli ilk başlarda kuşumu saklamadım yüksekte duruyordu zaten kedim sürekli oturup onu izliyordu sonra yanına tırmanma girişiminde bulunduğunu gördüm bi fısfısa su koydum kedim tırmanmaya kalkışınca sıktım birkaç defa kaçtı vazgeçti ama sonra kaşla göz arasında kafesi düşürdü hem kedim hem kuşum baya korktu kuşumu mutfağa yanıma aldım tezgahın üzerine kedim heryerde dolanıyor onu kısıtlamıyorum şimdi pek ilgilenmiyor gibi görünüyor kuşum da konuşmaya başladı yeni yeni önceden kediyi görünce bağırıyordu şimdi o da pek korkmuyor gibi ama nolursa olsun dikkat etmek lazım kuşumu salamıyorum eskisi gibi buna çok üzülüyorum ama kedimi de odaya kapatıp kuşu salamıyorum ikisi birarada zor bir durum kedinin önünde salsak direk yakalar çünkü uçan kaçan şeyler kediler için av içgüdüsel olarak sonuçta yemese bile onu tutup oynar bence ikisinden de vazgeçemiyoruz yapacak bişey yok

Minikmuezza

Cok dusunuyorum serbest biraksam nolur kuslarimi diye ama cesaret edemedim risk almaya degmez kuslarimda cok degerli cunku :)

Minikmuezza

Benim 2kusum var.kedim 3 aylikti geldiginde ilk gunden koydum yukarda falan degil kafesler yavruyken kafese tirnaklarini geciriyordu ama artik 3 4 gunde 1 gidiyor kokluyo geri gidiyor evde yokken falab salon kapisi hep acik ilgilenmiyor ama ilk zamanlar hayir diye bagiriyordum bisiy yapcak gibi olursa