Sahiplendirme Sözleşmesi Nedir?

Oskaydoga

Köpek sahiplendirirken sözleşme tam olarak neye yarar? Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

7 CEVAP

Sahiplendirme sozlesmesi can sahiplendirilirken sahiplendigi canin tum sorumluluklarini yerine getirecegini getirmezse kanunen yaotirim uygilanacagini kabul ettigini beyan eden bi sozlesme yapilir sahiplendirilen kisiyle.kimlik fotokopisi alinir ve noterde yapildiginda yasal bi evrak olur.ve sahiplenen kisi biraz daha duyarli davranir sahiplendigi cana

Theswimmer

Yaptığım küçük bir araştırmayla şu kanıya vardım: hayvanınızı sahiplenecek kişi sözleşmeyi dolduruyor (örneği internette mevcut) ve hayvanı devrediyorsunuz ayrıca bu sözleşmenin hukuki değeri bazı sitelerde var bazı sitelerde yok olarak gözüküyor bu konuda kesin bir sonuca varamadım

Goupe

Tam bilmiyorum ama ben kedimi kuduz aşısı yaptırmaya götürünce bizede verdiler. Kedinin cinsini adını yaşını cinsiyetini falan yazıyorlar sonra elinize bir kağıt veriyorlar ve kedi sizin oluyor heralde. Yani adı üstünde sahipleniyorsunuz

Theswimmer

Sizin dediğiniz kedinin kimliği veya aşı kartı olmuyor mu

Nayeli

Sözleşmeyi kim yapıyor ? Özel Cattery / Kedi Yetiştiricisi ise O zaman muhtemelen satış sözleşmesi gibi bir şey imzalatıyordur. Burada her iki tarafın tüm bilgileri yazılı oluyor . Ve belli bir yaştan sonra kısırlaştırma da şart koşuluyor. Bu yazdıklarım Yurtdışında böyle .burada nasıl bilmiyorum

aaydinalp

Noterde yapılırsa huuki değeri var yoksa yok

aaydinalp

Hayvan sahiplendirme sözleşmesini noter ile yapılır imzalar atılır ve mikro chip takılrsa hukuki değri var yoksa unut