Bu Kan Tahlilinden Gençlik Hastaligi Olduğu Anlasilir Mi?

Sule34

Kedim de daha önce paylastigim gibi ishal vardi ama düzeldi geçenlerde iki gün keyifsiz ve kapalı alanlara gidiyordu ama ne bi kusma nede istahsizlik vardi 3 gündür de gayet hareketli oyun oynamak istiyormuş( 3 gündür yaninda değilim) vetimize bu durumu sorduğumda gençlik hastaligi olabilir demişti foto daki kan tahlilinden anlasilirmi hasta olup olmadigi ?

9 CEVAP

Roz

Kan testinden anlasılır öncesinde ishal varsa zorlamaya baglı kan olabilir her kan kanlı ishal degildir kahverengi ye yakın çok kötü kokan bi sıvı olması lazım ve köpegin ayaga kalkıcak hali kalmayıp yemeden içmeden kesilmesi lazım bazen ufak rahatsızlıkta da az yemeye başlayabilirler bu normal yedirmeye çalışın mamasını ve kan testi sonuclarını bi veterinere gösterin

Sule34

İshali geçti farklı bir gıda yiyince ishal oluyor tekrardan ama onuda probiyotiklerle atlatıyoruz. Veterinerimiz sindirimi hassas bir kedi dedi. Önceden ishalin içine karışmış bir şekilde değildi kan sonradan geliyordu. Sanırım Roz'un dediği gibi zorlamaya bağlıydı. Veterinerimiz lenf bezlerini kontrol ederken eline şiş gelmişti. Altta yatan bir virüs olabilir bağışıklık sistemi bununla savaştığı için lenf bezleri şiş olabilir demişti. Şuan durumu arada hapşırması dışında gayet iyi yiyor, içiyor, oynuyor :)

yanik_kedi

Bu illet yüzünden maalesef barınaktan sahiplendiğim bir köpeğimi kaybettim acısı hala yüreğimde ama sizin ki iyiye gidiyor gibi inşallah düzelir

Gofretsla

FOTOĞRAF GÖRÜNMÜYOR AMA VETERİNERİNİZ KAN TAHLİLİNDEN ANLAYABİLİR BELKİ.... YADA SİZ DIŞKIYI GÖZLEMLEYİN İSHALİN İÇİNDE SARI YADA KIRMIZI MADDELER,KAN VAR MI DİYE

Sule34

Önceden diskisinda kan vardi ama oda geçti yoktur inşallah bi hastalik

Gofretsla

İşte bu sinsi virüsler kendini daha sonra ve belli ettiği için zaten belli olur.:(

Her zaman yediğinden farklı olarak bisey yedi mi ?

Gofretsla

bu pis hastalıklar böyledir önce sinsice vücuda yerleşirler sonra belirtirler kendilerini daha önce dışkıda kan olduğunun veterinerinizbiliyormu

Sule34

Evet iki gün de keyifsiz olunca gençlik hastaligi olabilir dedi. Onun için ayri bir test mi yapmak gerekiyor?