Kedim Sürekli Suyunu Döküyor Sebep?

Minnakpatipuki

Kedim sürekli suyunu döküyor. Suyunu nerdeyse saat başı yeniliyorum ama fayda etmiyor. Sebebi ne olabilir. Az önce suyunu kokladi ve dışkı gibi üzerini örtmeye çalışırken yine döktü. Su kabini hep temizliyorum. Temizlesem de aynısı oluyor. Plâstik kap kullanıyorum sebebi bu mu acaba?

13 CEVAP

ZehraBulutt

Sebep yaramazlık, kapla hiçbir alakası yok her türlü kap kullandım, pınar bile aldım, ondan bile dökmeyi başardı, yazık oldu parama :(

Şu anda bu ürünü kullanıyoruz,
https://www.hepsi burada.com/patiwood-ahsap-mama-kabi-pw503-p-HBV00000UOWYM?magaza=patiwood

fayans üstünde bundan da döktü, halı üstüne koydum şimdi çok nadiren tası yamultup biraz döküyor. Son çare ahşap kısmı fayansa yapıştırmayı düşünmüştüm ben ama gerek kalmadı sanırım.

Minnakpatipuki

Mamasını da döküyordu cam kaba geçince dökmemeye başladı. Napayım bilmiyorum. Yerler de parke kabarcak diye korkuyorum. Altına minik tepsi koydum havlu serdim ama bu davranışı bırakması gerekiyor artık koyduğum an gidip döküyor görev gibi sanki yap desen yapmaz:D

ZehraBulutt

Değiştirin kabı tabi ama bırakçağını hiç sanmıyorum. Benimki de yavruluğundan beri döküyor suları kabaran yerler oldu bizde de, o yüzden hole koydum sonunda orası fayans.

ZehraBulutt

Evet özellikle yeni koyunca yapıyorlar :) Kabın hareket ettiğini görünce onun da çekeleyesi geliyor bence, mümkünse o görmeden yapmak lazım su tazeleme işini.
Benim kedim su sebilindeki 2 litreye yakın suyun hepsini dökmüştü, göl olmuş her yer, ne çektim bu çocuktan ya :)

ZuhalSakiz

kabı ve yerini değiştirin yeri bilidğim kadarı ile mamasına yakın olmamalıymış plastik kap yerine başka bir materyal kullanın yine aynı sonucu alırsanız Yerini değiştirmeyi deneyin

Minnakpatipuki

Daha sonra aynı dertten muzdarip olan biri olursa diye güncelleme yapıyorum. Sorun su kabındaymış. Su koyduğum kaba yoğurt koydum ona da aynı muameleyi yaptı üzerini kapatmaya çalıştı ve yemedi. Ama kedim yoğurda asla hayır demez. Kabı yıkamam fayda etmiyor ben bi koku alamiyorum ama o aliyo demekki o yuzden attım. Porselen bi kaseye koydum suyunu hiç dökmüyor artık direkt bıraktı dökme huyunu

Minnakpatipuki

Fayans sadece banyoda var ne yazık ki geri kalan yerler parke :( Bende yıldım artık çok hareketli merakli ve yaramaz bir kedim var 2 yasinda ama hala 4 aylik gibi kipir kipir. Bugün seramik mama kabı sipariş ettim alttan tutacağı var ise yarar inşallah. Su kabini mama kabinin yanından ayirdim başka yere koydum bir de böyle deneyelim işe yaricagini hiç sanmıyorum ama denemeye değer :)

ZehraBulutt

Şanslıymışsınız sorun kaptaymış.

sevvalyelen

Plastik kaplar pek sağlıklı olmuyor. Porselen, çelik daha iyi.

Bikedi

Demekki plastik kap zamanla eskimis ve onun rahatsiz olacagi sekilde bir koku salmis. En sagliklisi porselen ve seramik kaplar. İyi yapmissiniz degistirmekle. Gerci benimki arada seramik kabini da oynayip deviriyor ama o yaramazliktan.

bemuers

hazır suya alışkın olabilir eğer çeşmeden dolduruyorsanız

Ickis

Aynı dertten ben de çekiyorum. Çıldırma noktasına geldim artık. Bende bunu sadece beyaz olan yapıyor. Umarım ben de kaplarını değiştirdikten sonra bu huyuna son verir, yoksa ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum...

Succubus

Ben çakıla ilk günden berş seramikle veriyorum. Kendisi suyla oynamayı müthiş seven bir arkadaş. Evde lavaboda ellerini yıkayan herkese bağırıp çağırıp o çeşmeden mutlaka su içiyor. Bir noktada sadece lavabodan içmeye ve su kabını beğenmemeye başladı ve tam bu noktada su kabındaki suyu sadece oyun için kullanmaya başladı. Kum eşeler gibi bütün suyu her tarafa dağıtıyordu sağolsun. Çeşmeden su içmesine izin vermemeye ve su kabındaki suyu daha az tutmaya başlayınca sorun çözüldü. Benzer bir durum olabilir mi?