Karma Aşı Sonrası Kusma Ne Olur Bakın

Elifkar92

Arkadaşlar dün 15 aylık kedime karma aşısını yaptırdık. Aşırı derecede strese girdi. Aşıdan yaklaşık 10 dakika sonra kusmaya başladı. Dünden beri hala kusuyor. 3 kere veterinere gittik geldik. Çeşitli iğneler yapıldı. En son kan kusmaya başladı. Şuan serumunu aldı. Veterinerde gözetim altında. Dünden beri ağlamaktan içimiz çıktı. Başına böyle bir şey gelen var mı? Ne olur bir akıl verin.

12 CEVAP

Efes05

Bizde kuduz asisindan sonra aynı durumu yaşadık ve hala da yaşıyoruz. Akşam 3. Veterinere göstericem. Bu aşılarda sıkıntı var diye söylenip duruyorlar ortalıkta bende aklımı oynatıcam. Hatta dün bende bir soru sormuştum bununla ilgili. Hepimize geçmiş olsun.

Elifkar92

Çok sağolun arkadaşlar. Sapasağlam kedi mahvoldu aşıdan sonra. Alerji gelişti sanırım. Ama veteriner stresten diyo. Canlı aşı değilmiş. Yan etkisi yok diyo. Bütün kedilere yaptığımız aşı vs dedi. 7 8 tane iğne yedi dünden beri. Serum takıldı. Röntgen çekildi. Hiç bir şey demiyorlar. Serumdan sonra toparladı sanki. Kusma kesici çok kuvvetli bir ilaç verdiler. Çok şükür o zamandan beri kusmadı. Biraz yaş mama yedi. Şimdi hep yatıyor. Ama bir daha mı aşı yaptırırım asla. Yavrum gözümüzün önünde acı çekti. Ölcek diye baktık artık. Ağlamaktan helak olduk. Rabbim kimseye yaşatmasın.

Cook

Eğer kan aşırı yoğun değilse, sadece 1 kez kan geldiyse çok fazla kustuğu için boğazı tahriş olabilir bundan dolayı kan gelmiş olabilir. Ama yine de siz karnesinden aşının son kullanma tarihine bakın, başka bir veterineri de arayıp danışın nolur nolmaz riskli bir durum. Allah yardımcınız olsun umarım çabucak iyileşir

cansuuranus

Durumunuzdan benıde haberdar edermısınız ? Cnku bızımde pztsı gunu aşımız var . Aynı durumu bızdr yasarsak eger sonuclarınızdan haberdar olmak ısterım

cansuuranus

Cok gecmıs olsun...

ballokumu

Çok geçmiş olsun ne olmuş çok merak ettim. 2 yaşını geçmiş oğluma belki de artık yaptırmamalıyım bilmiyorum

Themis_hy

Karma aşı ile beraber parazit aşısı da yaptılar mı ? Çünkü çok okudum burda 2 aşıyı aynı gün yaptırıp sonrasında hastalanan canları :((

Elifkar92

İlk defa değil karma aşısı ikinci defa yapıldı. Ama ikisi de farklı veterinerlerde yapıldı. Alerji oluştu diye veteriner söylemedi ama kedimin her yeri kızardı. Belliydi yani. Hayır sadece karma aşı yapıldı. Neden böyle oldu anlamadık gerçekten. İnşallah bir an önce iyileşir yavrum.:(

Themis_hy

Çok geçmiş olsun inşallah çabucak toparlar.

Minikmuezza

Ilk defa mi karma asi yaptirdiniz daha once yaptirdiydaniz simdi neden oyle oldu acaba

ballokumu

Çok geçmiş olsun tekrar. Ne alerjisiymiş peki bu

Minikmuezza

Daha onceki yaptirdiginiz asiyla simdiki yaptirdiginiz asinin markasi farklimiydi?markasi neydi bizimde aklimizda olsun :/insallah toparlar bir an once