Mantar Varken Aşılamanın Yapilmasi

Sule34

Kesim 3,aylik maalesef mantari var. Birazda bagisikligi düşük. Bu sürede mantar asisinin ve diğer rutin asilarin yapilmasi tehlikeli olur mu ? İlk mantari düzeltip öyle mi yaptirmali?

11 CEVAP

egzocan

Benim kedimde de mantar vardi kulak kenarinda 3 bucuk aylikti ayni anda hem ic parazit hem kuduz asisini yaptirdim bu surede mantar tedavisine devam ettim . Bi sknti yaratmadi ama tabi kedimizin bagisiklik sistemine de bagli biraz . Yinede veterinere danisarak yapsaniz daha guvenilir olur gibi

Gofretsla

benim bildiğim kadarıyla hastayken aşı vurulmuyor vetedavisi geçene kadar aşı vurulmuyor veterineriniz si,zi yönlendirecektir

Sule34

Mantari atlattıktan sonra yapacakmis bide vücut mantarla savastigi için lenf bezleri biraz büyük muş bide viral hastalıktan şüpheleniyor. Eğer hasta ise yakin zamanda belli olurmu? Tam saglikli olduğundan emin olalim öyle yapicam dedi

Öncelikle belirteyim aşı sağlıklı hayvana yapılır zaten mantar ile uğraşan vücuda ekstra farklı bir aşı yapılması vücudun bağışıklık sistemini iyice çökertir ve daha büyük hastalıklara ve tehlikelere sebep olabilirsiniz size daha öncede anlattım özenli bir şekilde bu mantarı çözmek gerekir çünkü mantar gerçekten inatçı bir deri hastalığıdır en ufak bağışıklık düşmesi hastalık düşkünlük durumunda tekrar nüks eder özenli düzenli hijyenik bakım önemlidir ..

Sule34

Mantari bir şekilde atlatiriz inşallah da ben diğer hastalıklardan korkuyorum. Eğer bu hastalıklardan varsa ne zaman belirtilerini görürüm

patisu35

benim başıma geldi geçeli 3 hafta oldu ve mantar hastalığı varken vet 2 doz mantar aşısı ve 1 kere bağışıklık güçlendirici vurdu ayrıca bağışıklık güçlendirmek için hap verdi yutturdum ve spreyim vardı ve baticonum 1 ay kadar sürede geçti ve mantar aşısı bence işe yaradı yani normal olarak ve kedimin sağlığı iyi şuanda çok şükür ama şimdide bana bulaştı vücudumun 3 farklı yerinde

patisu35

mantarı kesinlikle hafife almayın o kadar inat çı ki ve çok çabuk bulaşıyor o yüzden cok hijyenik olun ve kedinizin yattıgı dolaştıgı yerleri temizleyin sizede bulaşır tıpkı benim gibi ve bende şuan 1 aydır uğrasıyorum geçmesi için ve tam geçti derken başka yerimded çıktıgını görüyorum ciddi bir deri hastalığı

Samuel

Bizim kedimiz de 2.5 aylıkken mantar problemi çıktı kulağında. Rutin aşıları yapılırken tedavi amaçlı olarak mantar aşısı yapıldı. Sonrasında 20 günde iyileşti.

tika_waylan

O kadar cok mantar duyuyorum ki korkmaya basladim tedbir amacli mantar asisi mi yaptirsam diyorum. Nerden bulasiyor bu cocuklara o kadar cok duyiyorum ki.
Once veterinerinize danisin ama "sirke"nin iyi geldigini duymustum emin degilim veterinerinize danisin belki yan tedavi ekstra iyilesmesini daglamak icin olabilir.

Sule34

Sanirim bagisiklikla da alakali bi durum. Bagisikliklari düşünce meydana cikabiliyormus. Şuan tedavimizi görüyoruz asimiz yapildi ikincinin gününü bekliyoruz.

kedilikizzz

Arkadaşımın kedisi de mantar oldu uzun bir süre geçmedi. Bu sürede hiç bir aşısını olamadı. Mantarı geçtikten sonra aşılara tekrar başlandı. Geçmiş olsunnn