Orijen Kitten Dan Proplan Kittena Geçtik. Problan Yiyince Kusuyor.

cagladnzz
cagladnzz

596 Puan

Orijen kittendan proplan kittena geçtik. Proplan yedikten 15 dk sonra kusmaya başladı tüm yediği mamayı kustu. Orijenle karıştırıp verdim yine kustu. neden olabilir? Ne yapılabilir?


2 CEVAP

Themis_hy
Themis_hy

549

Karıştırmayı yarı yarıya mı yaptın ? İlk gün %10 yeni nama, %90 eski mama.. İkinci gün %20 yeni mama, %80 eski mama... bu şekilde 1 hafta 10 güne yayman gerekiyor. Bünyesi hassas kedilerde kusma ishal olabiliyor hızlı yeni mamaya geçildiğinde.


Mideye farklı bir yemek girdi, içindekiler değişik; midesinin alışık olduğundan farklı. Tıpkı bizim normalde haşlama, lifli şeyler yediğimizde bir anda çok baharatlı bir cips yememiz gibi. Tabii tam olarak bunla aynı değil, örnek vereyim dedim sadece benzerini :) Mama değişikliğinden ötürü normalde yediği mamayla karıştırdığımız halde kusmalar olabiliyor. Ama bir allerji falan olmasın yeni mamaya? Bünyesi, mamanın içindeki bir şeye duyarlı olabilir. Bence hafife almayın, bir doktora götürün çocuğunuzu. İçiniz de rahat olur, bebişin midesi de. Sevgilerle annesi. Sağlıkla.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 96 Görüntüleme
  • 2 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28275 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR