Kedim Belli Donemler Düzenli Olarak Öksürüyor

Merhaba , kedim şuan 2 yaşında aşıları tam. Kisirlastirdiktan sonra bazı dönemler öksürmeye başladı . Sanki boğazında ciğerlerin de balgam varmış gibi hırıltılı bir öksürük kendi veterinerimiz bı tani koyamadı. Fakülteye götürduk çok önceden üst yolunun enfeksiyonu dediler tedavi uygulandı bir müddet kesildi ama tekrar başladı. Artık kronik bir hal aldı ve kesin tanısı ve tedavisi olsun artık istiyoruz. Ankara'da yaşıyorum onerebileceginiz bı veteriner var mıdır ? Özel klinik olsun fakülte de olsun ? Artık endişe ediyoruz. Alerjik mi bı hastalık mı var nedir bilmek istiyor ona göre hareket etmek istiyoruz. Şimdiden tesekkurler

8 CEVAP

elifozzdemiir

durukgiller vet. klinigine danisin

Zehrasnmz

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Bilirkişi veya veteriner değilim ama yaptığım araştırmalarda herpes virüsü üst solunum yolu enfeksiyonuna yol açtığını ve bir virüs olduğu ve bu virüsün antiviral bir ilacı olmadığı için hayatı boyunca kedinin vücudunda bulunduğundan, bağışıklık sisteminin düştüğü durumlarda belirtileri gösterdiğini okumuştum. Ve birçok kedi bu virüsü kapıyormuş. Ama kesinlikle birkaç veterinere sorun. Umarım iyileşir yavrucak

HillB

Mesajınızı yeni gördüm, benim soruma dün cevap yazmışsınız: öksürük konusunda. Sıkıntımız tıpatıp aynı, bu durum bizde yaklaşık 5 ay önce başladı. Biz de kontrollerden bir sonuç alamadık. Video atar mısınız demişsiniz, nasıl atıyoruz bilemedim? Çok geçmiş olsun.

Bahsettiğiniz virüsün başka belirtileri var mı yoksa sadece öksürük mu ?

Themis_hy

Kısırlaştırma operasyonu normal aneztezi ile mi yapıldı yoksa gaz ile mi uyutuldu? Ben de kısırlaştıracağım kedimi ve gaz ile uyutmayı veterinerime sorduğumda solunum yolunda tahribat yaratabiliyor, sadece yaşlı kedileri gaz ile uyutuyorum ben demişti.

Gaz değil sanırım ama emin değilim gaz ile uyutulmayi fakülteler yapıyor diye duymuştum bizim ki iğne ile uyutuldu sanırım bir gün pansiyonumuz da kalsın gözlem altında tutalım dediler erkek kedi kolay ameliyat aslında ama ilk kedimiz oldugu için endiseliydik ve tamam dedik acaba diyoruz orda o gece hastalık mı kaptı diğer iki kedimiz sonrasında hemen eve getirdik onlrda böyle bir problem yok . Kedimiz kisirlastirali bir sene oldu en az bir senedir belli donemler ara ara öksürük oluyor işte. Bide kedimiz çok uzun tüylü hani tüylerden kaynaklı mi desek malt macunu surekli veriyoruz. Çıkarmak istiyor da çıkaramıyor mu diye düşünüyoruz . Yani yok bir tanı net olarak konulmadı malesef :(

Cook

Keçiörende yaşıyorsanız vet plus veteriner kliniğini öneririm, çok geçmiş olsun umarım iyileşir

Hayır ama önerinizi dikkate alacagim çok teşekkür ederim