Yavru Kedi Yaş Yetişkin Maması Yiyebilir Mi?

AlpMordecai

Merhaba.
Babam kedimize yaş mama almış ancak ne yazık ki kapağı Fransızca ve uygun yaşa dair herhangi bir ibare de yer almıyor kapakta. Türkçe kullanma talimatı arkada var halbuki ama malum, hipermetrop zaten onu okuyamazdı da. Eve geldiğinde ben okudum ve kullanma talimatında "Yetişkin Kedi Maması" yazıyor.
Kedimiz yavru. Ona bu yaş mamayı kuru mamayla birlikte versem bir problem olur mu?
Cevaplarınız için teşekkürler.

3 CEVAP

Seymaaacaan

Tek seferden bir şey olmaz

Yavru ve yetişkin yaş mamalar arasında genellikle boyut farkı oluyor. Yiyebilirse zararı olmaz. Ama garantiye almak için çatalla ezip verebilirsiniz. Ben köydeki kedilerimize defalarca verdim. Canavar gibi yiyorlar:)

AlpMordecai

@Hazelnuttaflan,
çok teşekkürler yanıtınız için. Boyutu yiyebileceği kadardı, verdim afiyetle yedi. :) Ben de sindirim sistemine falan zararı dokunur mu diye çekinmiştim başta. Çok teşekkürler tekrardan.