Coker Sahiplenmek

Julide74

Ben bir yavru genc ucretsiz coker sahiplenmek istiyorum istanbul ici yardimdi olursaniz daha once golden sokaktan bulup beslemistim vefat etti simdi ispanyol yada amerikan coker istiyorum

15 CEVAP

Erogluekiin

Neden bir cins istiyorsunuz? Bir barınağa gidip ordan zor durumda bir hayvan sahiplenebilirsiniz ya da bu sitedeki zor durumda olan hayvanları. Ücretsiz isteyince bir şey yapmış olmuyorsunuz. Sorsanız satın almaya karşısınız ama hala belli bir cins takıntısı...

sforselin

Yavru, cins, ücretsiz... Yanında ne olsun?

AsenaTuncay

Ben de aynı fikirdeyim de işte sitenin durumu ortada "cins seviciliği" almış başını gitmiş. Bu durumda cins isteyene de kim ne diyebilir...

sforselin

Bu çocuklar üretim çiftliklerinde heba olurken, diğerleri sokaklarda barınaklarda ölürken belki karakteri için istiyordur demek komik bir iyimserlik.

AsenaTuncay

Ne alaka ya burada bir sürü cins hayvan sahibi var. Fazlasıyla hem de... soru soruyorlar güzellikle tatlı tatlı cevaplıyorsunuz. Onlara niye cins aldın barınaktan almadın diyor musunuz ki?

Erogluekiin

Ben ona da karşıyım hiç bir şekilde bu tür sorulari tatlı tatlı yanıt vermedim genelleme yapmayalım lütfen ben kendi adıma konuşuyorum. Size mantıklı gelebilir ama ben kedi sahipleneceğim diyordum bir british ya da tekir demiyordum. Apartmanda hangisine daha iyi bakabilirim gibi sorular gayet mantıklı bazı karakter meselleri oluyor sanırım ( köpekler hakkında bir bilgim yok) ama sırf görünüş için de sipariş verir gibi ben bu cinsi sahiplenmek istiyorum denmesine karşıyım. Burda biri ben iran kedisi sahiplenmek istiyorum ücretsiz derse emin olun benim gibi bir cevap gelir. Bence doğru olanda budur.

Erogluekiin

"Cins aldın barınaktan almadın" ben cins sahiplenmeyin demiyorum ben görünüş için sahiplenmeyin diyorum durumuna bakın sokaktaki ölmek üzereydi bir british vardı kimse yazmadı. Ama sağlıklı iyi bakılmış bir cins olsun hemen ben istiyorum derler. O yüzden belirli bir cins istemek değil, bir hayvan istemek mantıklı. Kedi ye mi uygunsun köpeğe mi? Gibi

sforselin

"Cins"lere atanmış karakterler tamamen doğru değilken sırf karakterleri böyle böyledir gibi bir genellemeye kanarak hayvandan %100 öyle bir karakter beklemek yavrunun daha sonra kendini barınakta, sokakta bulmasıyla sonuçlanabiliyor ama. Karakter önemliyse yetişkin karakteri oturmuş, huyu suyu belli bir köpeğe yuva olmak istersin. Spesifik bir ırk vermezsin burada.
Evdeki diğer üyeler bahanesi de cidden uyduruk bir bahane olur. Kastınız evdeki insan dışı canlılarsa yine huyu suyu belli bir köpek evdeki diğer canlılarla bir coker kadar(!) iyi anlaşabilir. Kasıt evdeki diğer insanların şekilciliğiyse de diyecek bir şeyim yok zaten. Babam da van kedisi almayı planlıyordu mesela. Bizimkine bakınca %100 van kedisi(!) olduğunu görebilirsiniz.

Erogluekiin

@sforselin
Kesinlikle katılıyorum...

AsenaTuncay

Sorunun sahibi ortada yok yalnız :)

Berna41

Sizin için ilanlara bakıcam ve uygun birşey görürsem yazacagm

zibityus

bu konu hakkında şöyle düşünüyorum; köpek köpektir, köpekleri görünüşlerine göre değerlendiriyorsanız veya çirkin bir köpeğe yuva açmak istemiyorsanız siz köpekleri köpek oldukları için sevmiyorsunuz. cins köpek satın alınmadığı sürece tamam bakılır mutlaka bakılacaktır ama kendinize bunu sorup cevabını almalısınız bence, belki de gerçekten en çirkin bulduğunuz köpeğe bir yuva vererek kendinizi denemelisiniz

mertunal

Her köpeğin farklı bir özelliği vardır belki yaşam şartlarından belki evdeki diğer üyelerden dolayı cins istiyor olabilir. Yargısız infaz ediyorsunuz insanları. Cockerlar zaten yaygın hayvanlar bir barınağa giderseniz mutlaka yetişkin bir cockera rastlayacaksınızdır. Ücretsiz bir şekilde yavru bulmanız zor ki ben yavru köpek alımını kimseye tavsiye etmiyorum yavru köpeklere bakmak çok daha zordur ve çoğu yavru deneyimsiz ellerde heba oluyor ayrıca yavruyken çok sakin olan bir köpek büyüyünce çok hareketli ve haylaz olabilir eğer yetişkin bir köpek sahiplenirseniz böyle sürprizlerle karşılaşmazsınız.

mertunal

Zaten bende aldığınız bir yavru küçükken çok sakinken ileride çok haylaz olabilir diyerek yetişkin bir köpeğin karakterinin oturmuş olmasının avantajından bahsetmiştim.

mertunal

Her köpeğin kendine has bir karakteri olsada genel özellikleri ırkıyla ilişkilidir görüntü için alınmasına bende karşıyım ama kadın öyle birşey dememiş belkide eğitilebilirligi çok iyi ve dominant olmayan bir köpek ırkı olduğu için cocker istiyordur. Sebebini bilmeden onu cins köpek istediği için suçlayamam