Kediye Ne Kadar Zamanda Yas Mama Vermek Lazim

tika_waylan

Merhaba benim kedim 6 aylik biraz da istahli tombik.
Bazi veterinerler kuru mama yeterli diyor yas mamayi cok nadiren odul olarak verebilirsin gerek yok diyor. Kimi sitelerde de haftada 1 verin diyor.
Benimki erkek sonucta kediler az su iciyor, idrar problemi olsun istemiyorum. Bir tanidigimin kedisinde olmustu hatta esi de surekli kuru mama verdin kuruttun cocugu demis. Kedisi vefat etti:(
Yeterli su alamamasi kedielrde bobrek ve idrar yollari sorunu olusturuyro diye biliyorum.
Yas mama verirken sicak su dokuyorum buzdolabindan cikartirken soguk diye ilisin diye e boylelikle su da icmis oluyor.
Benim kedimin de irkindan dolayi veterinerin dedigine gore ileride bobrek problemi olabilirmis.
Kendi yaptigim yas mamayi yemiyor
Tahilsiz yas mamalardan alip vermek istiyorum kiyilmis olanlardan. Ne kadar zamanda vermeliyim?

8 CEVAP

hazalsenol

Ben her gün yaklaşık on gram olarak veriyorum. Veterinerim bir sıkıntı olmayacağınj söyledi.

tika_waylan

10 grami nasil ayarliyorsunuz yas mamalar genelde 85 gram olarak satiliyor.
Siz kendiniz mi hazirliyrosunuz mamayi.

tika_waylan

18 saatten fazla yas mamayi tutmamak lazimmis burda biri yazmisti kedisi ishal olmustu bu yuzden su an hatirladim.

İyi akşamlar kaliteli yaş mamalar çok sık verilmediği sürece ishal yapmaz sizinde söylediğiniz gibi kediler genelde akan sulardan su içmek istersen su içme alışkanlıkları çok fazla yoktur . ıslak mamalarında su oranları yüzde 70 lere kadar çıkar böylelikle su ihtiyacınını bir bölümünüde karşılamış olursunuz 2-3 günde 1 vermenizin sakıncası yoktur günlük 80 gramlık küçük paketlerde olur genelde bir öğün olarak verebilirsiniz konserveler açıldıktan sonra buzdolabında saklamak koşuluyla 2 gün sağlam kalabilirler. diğer soru ve görüşleriniz için mesaj atabilirsiniz ..

Gofretsla

size önerim bir su pınarı evet haklısınız burda 70-80 tl pınarlar ama yurtdışından alabilirsiniz size önerim *******.com.uk aynı markanın pınarı 20-30 tl kedilerinki daha ucuz pınarla hayvan nedese daha fazla su içiyor yaşmamayı çok vermeyi,n haftada 2 kez yeterli bu sefer kuru mama yememe problemi yaşıyor kediniz yaşlıysa,yaşlı yavruysa yavru kısırlaştırılmışsa kısırlaştırılmış yaş maması almalısınız birde marketten almayın kuru mama değil fakat sadece yaş mama önerilerim royal canın,hılls

tika_waylan

Ben tahilsiz yas mama buldum onu aliyorum. Su pinari bakacagim 6 aylik yavruberkek benim kedim.
Erkek kedide daha onemliymis su ihtiyaci.
Mehmet bey cok tesekkurler her zaman yardimci oluyorsunuz cok sagolun.

tika_waylan

Yarisini bir ogun veriyorumbdiger yarisini buzdolabina koyiyorum diger ogunu icin icine sicak su koyup ilimasini saglayip veriyorum soguk olursa da midesi usur diye.
*******.com.uk 'ye baktim doviz cinsinden almak gerekiyor evet daha uygun ama bakalim arastiriyorum su pinari almayi dusunuyorum bakalim uygun guzel bir sey bulursam

Haftada 3 kere en fazla 4 bence ben öyle yapıyorum