Mama Geçişi

kittenlove01

kedim 4 aylık ve 4 aydır royal canin yiyor. okuduğum şeylerden sonra ve araştırmalarımdan sonra bu mama içime sinmedi. N&D kitten mamaya geçmek istiyorum şu anki maması bitince. Geçişi nasıl yapmalıyım? Tecrübelerinizi bekliyorum

2 CEVAP

1 ve 2. Gün - %75 önceki mama +%25 yeni mama
3 ve 4. Gün - %50 önceki mama +%50 yeni mama
5 ve 6. Gün - %25 önceki mama +%75 yeni mama
7. Gün - %100 yeni mama
Prochoice kullanıyordum, Nd kittene geçiş yaptım 4 gün oluyor. Fakat ayarlı değilde göz kararı yapıp koyuyorum. Bir sıkıntı yaşamadık bir anda aynı mamayı koyunca nasıl olumsuz bir etki yaratır bilmiyorum. Her kedi farklı elbette ishal, kabız vsvs yapabilir.

Biz de 2.5 aylıkken royal caninden ND’ye geçmiştik. Arkadaşımda kaldığım için kardeşim direkt nd mamayı vermiş. Biz bir sorun yaşamadık ama sağlıklı olanı yeni ve eski mamayı karıştırarak vermek. Zamanla karışımdaki ND mama miktarını arttırın.