Yaş Mama Ve Ödül Maması Hakkında Bilgi

ResulDuman

Yaş mama ve ödül mama arasındaki fark nedir ne sıklıkla ne kadar vermek gerekir 4 aylık Scottish fold

1 CEVAP

Succubus

İkisi de çok farklı kulvarlar. Yaş mama temel besin maddesi olarak istendiğinde kullanılabilen bir şey. onun sıklığını siz belirlemelisiniz. ben haftada 2 kutu veriyordum, yaklaşık 150-160 gram oluyor. ama fazla şımardı yemek konusunda. haftada 1 kutu veriyorum. her kutuyu da ardışık iki gün yarım yarım yiyor.
ödül mamalarında bazı maddeler fazla olabiliyor, bu maddeler illa zararlı olmak zorunda değil kalsiyum vs de olabilir. ve minerallerin vitaminlerin de fazlası bünyeye zararlı tabi. bu yüzden benim gördüğüm tüm ödüllerin üzerinde max günlük miktar yazıyor. benim evimde çok çeşitli ödül olsa da günde ya tek çeşit ödül veriyorum ya da atıyourm günde 5 6 tane verebilirsiniz dedikleri ürünlerden toplamda 2 ya da 3 tane veriyorum. ama her gün verilecek bir şey de değil ödül mamaları sonuçta.