Kedim Kendini Emiyor

Kedim 4 aylık annesi o doğarken ölmüş sürekli kendisini emiyor özellikle de uyumadan önce acaba bu bir psikolojik sorun mu

4 CEVAP

DoraFiko

Benim kedimde öyle 5.5 aylık şuan. Oda annesiz kalmış bir kediydi. Emme refleksi devam ediyor. Benimki kolunu emiyor hala deli gibi. Hekimimiz davranış bozukluğu olduğunu söyledi. Ne yaptıysam önüne geçemedim. Oluruna bıraktım bende. Hatta 2. Kedi sahiplendim oda 3.5aylık. Büyük kedim kolunu emerken görünce gidip oda hayvancağızın koluna yapışıyor. Biberiye yağı kokunu hiç sevmiyorlar emmeye başladığında koklatın veya emdiği yere hafif sürün belki sizde çözüm olur. Bizde olmadı malesef her uyku öncesi cokur cokur ağzı akarak kolunu emiyor

Ayy öyle mi
acaba annelerini görmedikleri icin mi böyle yapıyorlar
Davranış bozukluğu olabileceği hic aklıma gelmemişti

Ayy insallah gecer bu durum ikimizinkinde de
Teşekkür ederim bilgilendirdigin icin :)

DoraFiko

Evet anne eksikliğinden ve emmek istiyorlar. Nasılki insan bebeklerinin ağzı kızdı deniyor mesela emmek istediklerinde. Bu bebeklerdedr öyle. O refleks devam ediyor. Alışkanlık oluncada bırakmıyorlar. Benimki kızgınlığa girecek kıvama geldi hala kolunu emiyor mesela. Zamanla azalır dedi hekimimiz ama şimdi kardeşinide emzirdiği için asla azalmıyor :)