Et Sorunu

bihtercik

kedim bildim bileli haşlanmış hiçbir eti sevmiyor.
yaş mamayla karıştırıyorum buna rağmen yemiyor.
aynı durumu yaşayan var mı? nasıl çözebilirim

6 CEVAP

sforselin

Ne kadar sağlıklı bir yöntem bilmiyorum ama denememekte ısrar ederse zorla denettiriyorum ben. Yoğurttur macundur yumuşak kıvamlılarda kolay oluyor bu. Ağzına sürmek yetiyor ama katı şeylerde baya elimle yediriyorum birkaç lokmayı. Sonrasını kendi yiyor zaten :/

sforselin

Tabii bizimki daha küçük. Sadece denememekte diretiyor. Tadını sevmediğinden, sevmeyeceğinden değil.

sforselin

Suyuyla blenderda çekmeyi denediniz mi? Bi de hafif aç kalması iyi oluyor. Şans verme ihtimali daha yüksek oluyor.
Geçen yaptığım mamaya hiç yüz vermemişti. Kuru mamasını kaldırıp iyice acıkmasını bekledim. Güzel oynadım yordum. Sonra zorla denettirdim mamayı. Elimde kase, çay kaşığı öyle yedi hepsini.(Yürek yedirmeye çalışıyorum da çocuğa bjbjb)

ZehraBulutt

Benim de en büyük kedim sonradan et yememeye başladı. Küçükken her şeyi yerdi ama artık sadece tavuk olursa yiyor. Mama bağımlısı yaptık kedileri bence, açken de veriyorum gene yemiyor mama vereyim diye bekliyor valla.

bihtercik

aynen öyle :((((

bihtercik

o yöntemi de yapıyorum ama sadece 2 küçük parça yiyor isteyerek hiç yemiyor bilmiyorum valla nolucak böyle...