Balıklı Mama Mı? Tavuklu Mama Mı?

iyi günler kedim 6 aylık ve şuan nd kitten tavuklu narlı yiyor fakat nd nin yaş mamalarını verdiğimde balıklı olanı daha sevdi gibi geldi tavukluyu o kadar iştahlı yemedi balıklı bir kuru mamaya mı geçmeliyim yoksa bunda kalayım mı önerdiğiniz başka bir marka var mı kuru mama olarak fiyat fark etmez

5 CEVAP

sforselin

Bizimki de balık çok seviyor diye balıklı mama da aldım. Şimdi bazen kendi mamasının üstüne az az atıyorum ya da ayrı tabağa biraz koyup veriyorum arada. Çok doğru bir beslenme şekli değil bence ama az miktarlarda yapınca sorun yaşamadık biz. Biraz daha iştahlı yiyor gibi mamaların ikisini de.

sforselin

Kedilerin tamamen balıkla beslenmesi önerilmiyor. Balıklı olacaksa da tamamı balık olmasın bence içeriğin.

elifkonakci

Tavuklu mama çok uzun süre boyunca kullanıldığı zaman tüy dökülmesi yapabilir. Her zaman balık vermek de iyi olmaz. Onun yerine sfoselin'in dediği gibi hem tavuklu hem de balıklı mamaları alabilirsiniz.

Ozge00

Bir donem balik bir donem tavuk veya diğer çeşitlerden kullanabilirsiniz. Tek tada sabit kalmayın

hazzelto

Ben kullandığım markanın uygun özellikteki tüm mamalarını dönüşümlü olarak alıyorum. Diğer türlü sıkılmaya başlıyor mamasından.