Gingivit

Erogluekiin

Merhaba, kedim için çok korkuyorum. Belki de büyütüyorum ama kedim gingivit oldu. Veteriner sadece bir göz atıp oracure adlı bir ilaç verip gönderdi. Kedim daha huysuz gibi hissediyorum... Oral care mama alacağım. Suyuna katılan bio pet ve immun 44 kullanıyorum. Sizce başka bir veterinere götürmeli miyim? Veterinerim doğru bir tedavi mi yaptı? Antibiyotik tedavisi mi olmalıydı? Neler yapmalıyım çok korkuyorum kedim çok huysuz gibi hissediyorum ama annem büyütüyorsun dedi

10 CEVAP

ZehraBulutt

Bu çok erken seviyesi gingivitin kırmızı bile değil koyu pembe diş eti. Antibiyotiğe bu aşamada gerek yok, korkmaya da gerek yok. Pet body cleaning nano sprey önerebilirim bizde işe yaradı.

ZehraBulutt

Hatta arka dişlerde de bu kadarsa kırmızılık buna gingivit bile denemez bence.

Erogluekiin

Neden bana aşırı kırmızı gibi geliyor ki

ZehraBulutt

Multivitaminden ziyade bağışıklık güçlendirici kullanabilir ki zaten de kullanacakmışsın. Bence gerek yok başka vete gitmeye, nanospreyi özellikle öneriyorum faydası olur bence.

Erogluekiin

Çok teşekkür ederim

Erogluekiin

Başka bir veterinere gitmeyeyim yani bu süre içinde böyle devam mı etmeliyim

Erogluekiin

Pembelik arkaya doğru daha çoğalıyor gibi

Erogluekiin

Multivitamin kullansam bir yararı olur mu

Merve203

Kedimde gingivit var.derecesi sizinkiyle ayni gibi. Bize bes gun antibiyoik tedavisi uygulandi. Ardindan royal oral care mama, svp adli suya katilan tartar onleyici ve veda vitamin verdiler. Hepsini duzenli kullaniyoruz. Suan ilerlemedi cok şükür. Bagisikligini guclu tutmaniz gerekiyor. Zaten hastaligin sebebi bagisiklik dusuklugy. Size onerim veterinerinize danisarak veda vitamin kullanmanizdir.

Merve203

Oral care mamaya da mutlaka baslayin derim. Teşhis konulmuş size zaten. Hills ve royal caninin oral care mamasi var. İkisinden birini secip baslayabilirsiniz.