Evde Yapılan Yaş Mamanın İçine Zerdeçal Katmak

DoraFiko

Zerdeçalın bir çok faydası var. Bizde kendi yemeklerimize katıyoruz. Kedilerime evde yaş mama yapıyorum elimden geldiğinde içine çok az miktarda zerdeçalda katsam sorun olur mu? Deneyiminiz var mı bu konuda

8 CEVAP

bihtercik

zerdeçal eklediğiniz zaman 1 tutam karabiber ekleyin, emilimini artırıyor daha çok faydası oluyor

sforselin

Ben çok az ekliyorum. Kan sulandırıcı etkisi varmış sanırım ama. Operasyon öncesi sonrası yaptığınız mamalara eklemeyin bence.

DoraFiko

Anladım, çok teşekkür ederim ♡

Bikedi

Ben ekliyorum. Bir veterinerin tarifinde gormustum. Kediler icin de cok faydaliymis.

sforselin

Bu karabiber zerdeçal ikisini bilmiyordum. İnternette baktım biraz da zeytinyağıyla süper olur falan diyor.

heybetaltay0

Nasıl yapıyorsunuz acaba mamayı banada soylermisiniz

DoraFiko

Çok teşekkür ederim. Çok azda karabiber ekleyeyim o halde. Sağolun ♡

DoraFiko

Burada bir kullanıcı söylemişti en çok onu seviyorlar onu yazayım. Tavuk göğsünü haşlayıp didikleyip suyu ile birlikte tekrar kaynarken üzerine yumurta ve az unlu terbiye yapıp blendırdan geçiriyorum. Porsiyon porsiyon veriyorum. Bazende tavuk ciğeri tavuk yüreği alıp haşlayıp içine havuç patates katıp blendır yapıyorum. Bazen et haşlama ile.. dönüşümlü ne var ise azar azar yapıp yediriyorum. Kutulu yaş mamaları çok çok nadir veriyorum. 20 günde 1 gibi.