Kediciğim İçin En Uygun Kum?

Yavrucuğumun kedi kumunun önüne paspas koymama rağmen ayağına yapışan kum evin bazı yerlerinde ayaklarımıza batıyor. Sizlerin önereceği sabun kokulu kaliteli ve ayağa yapışması en az olan kum nedir? Şimdiden teşekkür ederim..

12 CEVAP

NSukun

Çam peleti denemelisiniz kedi biraz büyükse zor alışır ben bir ay kum ile karıştırarak alistirdim ama sonuç çok iyi eve dağılmiyor koku yapmıyor kedide nefes darlığı soruna yol açmıyor ayrıca çöp de çıkarmıyor direkt tuvalete atabiliyorsunuz

ozlemsevgi

Ben standart kokusuz bentonit kullaniyorum, size kum önerisi değil de konum önerisi yapabilirim. Tuvaletin girişini tam duvar köşesine doğru döndürürseniz eve dağılması bir miktar azalıyor orda bi labirent havası yaratmış olacağınız için tuvaletten çıkarken ayagindakiler dökülüyor. :)

Gamsem

Ben reflex aktif karbonlu kullanıyorum yeşilimsi paket ve en iyi kokuyu o hapsetti diğer kullandığım ; benty sandy,pisi pisi,sanicat,proline bunlara göre çok güzel bir kum topaklanmasını ve koku hapsetmesi gayet başarılı

Fsena

Bu sizin probleminize tek ÇAM PELETİ ÇARE OLUR.Bende aynı koku ve dağılma problemi yaşıyordum.Araştırdım sonra çam peleti aldım.Ne koku kaldı ne dağılma kaldı.Mutlaka denemelisiniz.İlk başta eski kumuyla karıştırın ve 1 hafta içinde tamamen çam peletine geçin inanın rahat edeceksiniz :)

Zukooo

Ben pisipisi kalın taneli kullanıyorum gayet iyi dağılmıyor

Şuan kullandığım o zaten sabun kokulu olanın pek bi faydası yok gibi günlük temizlememe rağmen kokuyu bastırmıyor ve patimize çok yapışıyor :/

Patide kalma gibi bi sorunu oluyor mu reflexin, kumun yerini de değiştireceğim ayrıca :)

Önerdiğiniz bir marka var mı peki

Çam peletini biraz araştırdım ama sanki çok zahmetli gibi bir de normal kum topak oluyor ya bu kum oluyor ne kadar hijyenik

zinci

zaten çam pelet kum sıvıyı görünce dağılıyor bu yüzden idrarını kürekle almanıza gerek yok. Ben de dağılma sıkıntısı yaşamıyorum normal kürekle alabilirsiniz fakat kum sıvıyı dağıttığı için iki veya üç haftada bir kum kabını yıkamanız gerekir eğer illa bentonit kum kullanmak istiyorsanız sani cat i öneririm.

kittenlove01

ben sanicat marsilya sabun kokulu kullanıyorum. ishal olmadıgı sürece ya da dıskısına basmadıgı sürece (sahiplendigimden beri en fazla 4 5 kere temizlemisimdir patisinden kum) hic patisine yapısmadı ve ne idrar ne dışkı kokusu hiç almadık daha. günlük temizleme de önemli tabii ki. yalnız bu benim dediğim kumun kokusu biraz ağır geliyor bana paket bittiğinde aynı markanın lavanta secenegini alacağım ona da bakabilirsiniz:)

pompompurin

ever clean'in patilere yapışmayan kumu var çok kaliteli ve hiç toz çıkmıyor. kokusu çok güzel. topaklanma başarılı