Kedimin Derisinde Yara Var

Kubraaybasti

Herkese merhabalar. Fıstığın sırt kısmında hafif tüy açıklığı vardı severken fark ettim orada yara gibi kabukumsu bir şey var kabuk ya da yarayı kaldırmadım bastırdım acısı yok sizce ciddi bir durum mudur? Bu durumu yaşayan oldu mu?

6 CEVAP

ozlemsevgi

Buraya ciddi değil demek çok zor, ne olursa olsun veterinerin görmesi lazım, benzer durumlarla karsilastigimda veterinerim Dr. Animal Yeni Nesil Yara ve Cilt Bakım Solüsyonu kullanmamı önermişti. Solüsyonun üstünde Yara, kesik, meme bakimi, deri irrotasyonlari, göz çevresinde ve çiziklerde kullanılabileceği yazıyor. Kulaklarını filan da düzenli olarak bununla temizliyorum. Yani kullanışlı bı ürün, veterinerinize danışarak bunu kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Faydası olacaktır. Çok geçmiş olsun ..

Kubraaybasti

Çok teşekkür ederim

melltemu

merhaba aynı sorun benim kedimde de oluştu. veteriner size ne teşhis koydu acaba?

GarfiE

Merhaba aynı sorun benim kedimde de oldu kabuğu kaldırıp batikon ve travazol krem kullanıyorum bölge iyileşti ama orda tüy çıkmıyor. Zamanla bir kaç yerde daha çıktı aynı sorun egzamadan şüpheleniyorum. Siz çözüm bulabildiniz mi ?

GarfiE

Merhaba aynı sorun benim kedimde de oldu kabuğu kaldırıp batikon ve travazol krem kullanıyorum bölge iyileşti ama orda tüy çıkmıyor. Zamanla bir kaç yerde daha çıktı aynı sorun egzamadan şüpheleniyorum. Siz çözüm bulabildiniz mi ?

Kubraaybasti

Şimdi şöyle fıstık o yaralar çıkmadan 1 hafta 10 gün önce antibiyotik tedavisi gördü daha sonrasında derisinde sırt kısmında büyük bir kabuk yara oluştu ele gelecek şekilde ve bende endiselenip aradım veterinerim kesinlikle hiç bir krem sürme dedi travazol yakan bir krem olduğu için keşke sürmeseydin tabii ki kedini sen daha iyi tanırsın ama insanda dahi yakan bir şey onların derisi daha hassas bana veterinerim elleme 1 haftaya küçülmez ya da artış gösterirse araştıralım dedi 1 hafta olmadan yarada küçülme sonra yok olma oldu neden olduğunu sorduğumda iğne olduğundan vücut böyle tepkime verebilir dedi ama 1 hafta 10 gün sonra oldu dediğim de de yol stresi dahii bir haftasonra belirti verebilir dedi açıkçası geçincede üzerine gitmedim konunun