Köpeğim Üşüyor Mu ?

Gönderildi: 8 dakika önce
Merhaba golden 4 aylık yavru köpegim var ayına göre biraz daha büyük ,bahçede 1.5 aylıkken geldi o günden beri bahçede kalıyor. Hava soğuk olmadığı için bu zamana kadar bir sorun yoktu ama şimdi havalar sığmaya başladı tedirgin oluyorum acaba üşür müdür diye , bahçenin rüzgar almayan yerine çardak var çardakta klubesi , ince battaniye ve yatağı var , yağmurda çıkıp kendini ıslanmaz bu zamana kadar titreme gibi bişey görmedim vücudu da gayet sıcak bazen burnu bi tık soğuk olabiliyo ama çok tedirgin oluyorum üşürmü ,üşüyor mu , ve gerekli ilgilide gösteriyorum tabi arkadaşlar günde 2 saat gezdiriyorum , 2 saat yanında duruyorum ,en fazla 2 saatte bi yanına gidiyorum ruhsal bir sıkıntı yok üşürmü ne gibi önlemler almalıyım bu krunum

5 CEVAP

roserna

kulübenin iç tarafına köpük döşeyebilirsin sıcak tutacaktır. daha yavru olduğu içinde hassas oluyorlar soğuğa karşı. bir de aşılarını ihmal etmeyin özellikle gençlik lösemi gibi hastalıklara karşı olan aşılarını. ne olur ne olmaz dışarıda gezdiğinde bu hastalıkları kaparsa ve fark etmezseniz geri dönişü olmayabilir.

mertunal

Goldenlad soğuğa dayanıklı oluyorlar çok soğuk bir yerde yaşamadığınız sürece sıkıntı olmaz

zibityus

üşüyebilir

hazzelto

Stafor ile içten bi kat kaplama yapsanız çok daha iyi olur, yaş olarak çok küçük olduğu için daha hassas olabilir.