Kedim Nefes Verirken Ses Çıkarıyor

Sahidegulcan

2.5 aylık gayet enerjik iştahı da yerinde ama nefesi son zamanlarda dikkatimi çekiyor. Oturdum onu gözlemledim.
Nefes alırken sorun yok sessiz. Rahat alıyor
Ama Nefesini Sert veriyor ve "Hıff" diye ses çıkıyor.
Sanki bizler burundan derin nefes alıp yine burundan birden bırakırız da ses çıkar ya aynı öyle derin nefes vermiş gibi bi ses...
Şimdi veterinere götürsem ne yaparlar? Her veteriner de anlamıyor hayvandan... Huzursuzum bu konuda ne yapmalıyım?
Sizin kedinizin nefesi nasıl yavrularda olur mu böyle şeyler

3 CEVAP

Sahidegulcan

Bunu her zaman yapmıyor bu arada. Mesela gerneşirken veya oyun oynadıktan sonra. Bazen normal oturuken de

Zeynepulku

Evet normal nasıl biz koştuktan sonra nefes nefese kalırız o da oyun oynadıktan sonra daha hızlı nefes alıyor, ondan dolayı ses geliyor :)

gulsundusmez

bronşları tıkalı olabilir hareket halinde yani oynuyorken değil yatarken dinlenirken yapıyorsa bronşlarda bir tıkanma olabilir