Kedimin Atesi Mi Var

elifozzdemiir

kedimin kulaklari gunduzleri cok sicak uzun 1-2 saniye elimle tutayim asiri sicak geliyor ama geceleri soguk oluyor kulagi antalya'dayim havalar hala sicak onunla ilgisi olabilir mi yoksa atesi mi var?

6 CEVAP

Zeytinbey

Burnuna dokunun. Kedilerin ateşi olduğunda burunları kupkuru olur. Normali ıslak olmasidir. Bir de patilerinin altına bakın çok sıcaksa belki ateşi olabilir. Termometre varsa kulağına fazla sokmadan zarar vermeden sabit tutarak ateşini ölcebilirsiniz. İştahsızlık halsizlik yoksa bir sorun yok gibi görünüyor

elifozzdemiir

burnu uyurken kuru oluyor sadece onun disinda islak genelde ama patileri de sicak kulagi gibi deneyeyim bi uyurken ölcmeyi tesekkurler :)

betulturkoglu

Kedilerin parilerine bakarak ateşi olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz ve hastayken huysuzbolurlar uyurlar iştahsızbolurlar bu belirtiler varsa hemen veteriner hekiminize öuayene ettiriniz geçmiş olsun

betulturkoglu

Rektal ateş ölçümü yapınız uyurken en iyi sonuç bu olacaktır tekrar geçmiş olsun

elifozzdemiir

herhangi bir istahsizlik ya da hareketsizlik yok

Zeytinbey

Rica ederim