Hangi Mamayi Kullanmalıyım?

naininna

Kedim doğurali 3 ay oldu 3 aydır royal canin yavru maması ile besliyorum 2 yavru gitti 1 yavru kaldı onu da sahiplendirixem ama simdi annesi için hangi manayı kullanmaliym? 1 yasinda, kisirlastiricam 1 hafta sonra (kisir kedi mamaları ayri oluyormus) cins değil sokak kedisi

6 CEVAP

Ben Nd dusuk tahilli yaban mersinli aldim, benimkide 1-2 hafta kisirlastirilicak, tekir ve disi. Nd yle gorustugumde bana kedinizde herhangi bir kilo alim problemi yoksa yetiskin mamasi kullanabilirsiniz, tahilsiz almaniz daha iyiydi fakat dusuk tahilli almaniz bir sorun yaratmayacaktir.
Kisir kedi mamasi kilo almaya meyilli kedilerin kullanmasi gerekiyor sanirsam. Benim kedim kilo almaya meyilli degil, hareketli bir kedide. Bu yuzden kaliteli mama alip yetiskin mamasini da kullansaniz olur. Royal caninde iyi bir icerige sahip degil kullanmamanizi oneririm.

Hatta suan nd kitten kullaniyoruz. O bitene kadar da onu kullanmaya devam edicem. 1 ay sonra biter bitene kadar kittene devam edicem. Bir sorun olmayacagini dusunuyorum. Nd temiz icerikli bir mama olduguni icin gozum kapali guvenirim

gulsundusmez

Kısırlaşan kedi hormonlar yüzünden kilo almaya meyilli oluyor o yüzden tek farkı kalorisi daha düşük olan kısırlaştırılmış kedi mamasının her hangi bir markasını bütçenize göre kullanabilirsiniz.

Siyammm

Nd guzel bir mama, royal canin berbat iceriğine bakan herkes bunu görür ayrıca tatlandırıcı iceriyordu sanırım. Bide hayvan deneyi yapıyor. ben mystic kullanıyorum oda yerli olduğu için fiyatı içeriğe göre çok uygun

Themis_hy

Kısır mamaları sadece kilo kontrolü için değil ki. İçinde bulunan dl-metionin vb. katkılar idrar kristalleşmesi vs gibi sorunları önlüyor. Çünkü kısır kedilerde bu hastalıklara çok sık rastlanıyor

Themis_hy

Benim kedim kısır ama zayıf bir kedi deyip yetişkin maması kullanmak çok büyük bir hata. Vitamin ve mineraller kısır kediye özel katılıyor. Mesela dl-metionin mutlaka olmalı. C vitamini seviyesi yeterli olmalı. Magnezyum fosfor kalsiyum oranları düşük ve dengeli olmalı vs vs. Kısır kediler idrar yolu hastalıklarına, böbrek hastalıklarına yatkın oluyorlar. Siz yetişkin mamayı kontrollü vererek kedinizin kilo almasını engelleyebilirsiniz ama ilerde oluşabilecek hastalıkları engelleyemezsiniz !!