Yavru Kedim Çişini Halıya Yapıyor

Sneaky

Yaklaşık 2.5 aylık olan yavru kedim kum eğitimi olmasına rağmen durup dururken oyun oynayıp koşarken mutfak masasının altına gidip çişini halıya yapıyor. Daha önceleri bir kaç kez farklı yerlere parke üzerine yaptığı olmuştu ama son zamanlarda özellikle oraya yapıyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

2 CEVAP

Nurguloruc

orda kokusu kaldıgı için tuvalet bellemiştir. benimki de iki kere aynı yere yaptı sirkeyle kolonyayla falan sildim kokusu gidince yapmadı

Milahs

Psikolojisi bozulmuş olabilir, bir sağlık sorunundan dolayı yapıyor olabilir. Biz de uzun bir süre bu sorunu yaşadık büyük kedimde hiç bir sorun yokken sürekli bir yerlere tuvaletini yapıyordu. Herhangi bir sağlık sorunu yoktu, bir çok şey denedik sonuç alamadık daha sonra 2. Kediyi sahiplenmeye karar verdik birlikte vakit geçirirler psikolojisi düzelir diye öyle de oldu çok şükür. Çözüm başka bir kedi sahiplenmek diyemem bir sağlık sorunu olabilir, tuvaletinin yerini beğenmiyor olabilir, tuvaletine sığmıyor olabilir bi veterinere gitmekte fayda var.