4 Aylık Kedi Yağmurda Kalırsa Ne Olur?

ecrinnurAslan

merak ettiğim için soruyorum

10 CEVAP

sforselin

Soğuk havalar yaklaşırken sıcak ve kuru alanlar yaratmak önemli. Yağmurda kalıp ıslanırsa hasta olur, belki de daha kötüsü. Uygun olan bir yere kedi evi yapın/alın onun için. İçine eski bir kazak ya da bi polarla onun için güzel bir ortam oluşturmuş olur, belki hayatını kurtarırsınız.
Çok soğuk havalarda apartmanın kapısını kapatmamak bile hayat kurtarabilir.

Mapple2

Yağmur Öldürmez ama Sürekli besinsizlik , sussuzluk ve vücut ısısını koruyamamak ve çeşitli bakteri , mikrop vs hastalıklar dan ötürü gelen ve devam eden unsurlar öldürürrrr :/ Eminim Ki yapıyorsunuz yaparsınız , Vücut ısısını koruyacak , günlük kalorisini alabilecek , korunacak ve sizin gözetiminiz de olması faydalı olur. Tabiki sahiplendirmeniz en idealdir.
Genel Kural ! Kış Aylarında
Kediler 6 saat aç kalırsa ve Köpekler 17 saat aç kalırsa donarak ölür.

sforselin

Soğuk hava, ıslandığında daha çok etkiler onu. Yani evet, donabilir bile.

Succubus

evdeki 8 aylık kedim, üşütüp ishal oluyor; onda da benzer bir durum olabilir kendini koruyamazsa. ki ishal özellikle minikler için tehlikeli biliyorsunuz. onun dışında her yerde dolu çok yaygınlaştı, şiddetine göre fiziksel zarar da görebilir. Şu anda bizim üzerimize düşen mama ve su dışında, kuru kalacak şekilde uygun yerlere battaniye bırakmak. Onun dışında eski evimin orada metre kumaş satan bir yer, kedi payı olarak artık kumaşları biriktiriyordu. o tarz yerler de bulabilirsiniz.

ecrinnurAslan

Hayır yani benim dediğim kedi sürekli bir bahçede kalan bir kedi

Succubus

üşütüp ishal olablir.

ecrinnurAslan

Peki ya ölür mü

nsnci

Ev ortamına alışmış kedi sokakta kalırsa zor yaşar, eğer dışarıda doğduysa çevresini tanıyorsa saklanacak yer bulur

ecrinnurAslan

yağmurda kalırsa

ecrinnurAslan

Teşekkür ederim ????