Kedi Aşıları

nhazalsahin

Kedimizin açılarını tamamladık son kez iç dış yapılcak bu aşıların koruyuculuğu ne kadar sürüyor her sene yenileyecek miyiz yoksa bir kerelik bir şey mi

4 CEVAP

AngelHacker

İç dış parazit 3 ayda bir yapılır. İç parazit için hap da var bilgin olsun.

sforselin

İç dış parazitn tekrarlanma sıklığı kedinizin yaşam şekline ya da yaşadığınız bölgeye göre değişiyor ama 2-3 ayda bir yapılırlar genelde. (Dış parazitin koruyuculuğu çoğunlukla bir ay civarı oluyor diye biliyorum.)
Aşılar genel olarak her yıl tekrarlanıyor. 3 yıl etkili karma aşılar falan da var sanırım ama onun hakkında hekiminizden bilgi almalısınız.

sforselin

Yaşından sonra yapılan yıllık aşılar tek doz yapılıyor.

nhazalsahin

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için