Sokak Kedisi Yaralanmış

Merhabalar bugün yaralı bir sokak kedisi buldum hayvanın sağ arka kalçası çıkık gibi görünüyor ilk müdahale için ne yapmam gerekir

5 CEVAP

Teşekkür ederim ilginiz ve bilgilendirmeniz için

tugbaozgun

Geçmiş olsun

AngelHacker

Veterinere gidin çıkık kemiğe müdahale etmen riskli olur. Sokak kedisi olduğu için ücret talep etmeyecek. Hareket ettirebiliyor mu ayağını ??

Ettiriyor fakat ayağını tam anlamıyla basamıyor

AngelHacker

O zaman kırık çıkık yoktur. İncitmiştir. Dokundurtuyorsa bir bak şişlik var mı şişlik yoksa geçer çok sık yaşıyor sokak kedileri bunu. Hepsini toplayıp götüremiyorum veterinere. Elletmezse de ağrısı var demektir. Bı veterinere gidersen ağrı kesici yapacaktır 30-50tl civarı şehir ve vete göre değişir. Ama sokak kedisi dersen ücretsiz bakıyor çoğu