Dolapların Üstüne Çıkmasını Nasıl Engelleyebilirim

catguardian

kedimin mutfak dolaplarının üstüne çıkmasını nasıl engelleyebilirim. orada kablolar olduğundan ona zarar gelebilir, kabloların üstünü ne kadar örtsem de sürekli çıkmak istiyor, çıkınca da onlarla oynuyor kedim için endişeleniyorum. kapıyı kapatınca da sürekli mutfak kapısının önünde miyavlıyor. başka şeylerle oyalamaya çalışsam da bir süre sonra tekrar gidip miyavlıyor. bunu engellemenin bir yolu var mıdır? bir daha çıkmaması ve çıkmak istememesi için orayı bir şeyle silmek, veya sevmeyeceği bir şey sıkmak vs.

4 CEVAP

HillB

Sirkeyle silmeyi deneyin, o zaman yaklaşmak istemeyebilir.

HillB

Bir de mandalina kokusu sevmeyebilir, bir denemek lazım.

Themis_hy

Dolapın üstüne kolonya sıkmak da çözüm olabilir kolonya kokusundan nefret ediyorlar. Hergün tekrarlayarak dene istersen

catguardian

çok teşekkürler, deneyeceğim