Kedim Çişini Başka Yere Yapmış????

Allizwell20
Allizwell20

644 Puan

Merhabalar kedim 9 aylık erkek. Geldiği günden beri tuvaletle ilgili sıkıntımız hiç olmadı. Bugün kum kabındaki kumu yeniledim(aynı kullandığım kumla-ayrıca bentonit değil topaklaşan pelet tarzı kum kullanıyorum) bir baktım ki çişini misafir odasındaki yatağa yapmış. Kumuna gidip baktım kakasını yapmış üstünü de örtmüş ama çişini neden gidip yatağa yapmış olabilir? . Stres ilgi herhangi bir değişikliğimiz de olmadı. bilgisi olan yardımcı olabilir mi?


13 CEVAP

gulsundusmez
gulsundusmez

10593

ay çıldırıcam 1 kezde olsa çiftleşsin ne demek ya.Kedilerde sex veya anne baba olma bilinci yok.Dönemi gelmiş ay olarak müsaitte gidip kısırlaştırın.Eviniz o ağır çiş kokusundan geçilmez yoksa.


ballokumu
ballokumu

9419

Bence koku bırakmış gibi geldi


Poficann
Poficann

103450

kızgınlıkta bence dikkat edin evin heryerine yaptıysa ağır bir koku bırakıyorlar.
Stresten uzak tutun onu kısırlaştırın bence hem daha sağlıklı:)


sforselin
sforselin

17244

Umarım o "bir sefer"de kediniz herhangi bir hastalık kapıp sizin yüzünüzden kötü şeyler yaşamaz :)


Allizwell20
Allizwell20

644

Tabiki haklisiniz ama bu sadece benim " düşüncemdi " Yanı bunu bana kimse önermedi söylemedi ben sadece sesli düşündüm. Tabiki doğrusu ne ise onu yapacağım.


hazzelto
hazzelto

842

Benim kedim ben işe ilk başladığımda evde tek kalmasına sinirlenip benim yatağıma yapmıştı. Ayrıca kısırlaştırılmadıysa koku bırakmak için eve tuvaletini yapabiliyor erkek kediler maalesef


Allizwell20
Allizwell20

644

Biz daha erken diye kısırlaştırmadık henüz. En azından bir kere olsun çiftleşsin diye düşündük hem de daha 1 yaşına da girmedi. Bir de sanki koku bırakmak için değil gibiydi baya yapmış yani bildiğiniz. Bu sabah da baktım kum kabına tuvalet yapmamış götürdüm bir eşeledi ama yapmadı yine????‍♀️


Allizwell20
Allizwell20

644

Anladım tamamdır teşekkür ederim cevaplarınız için ????


Allizwell20
Allizwell20

644

@gulsundusmez neden ters bir cevap verdiğinizi anlamadım ama ben zaten veterineriyle görüşüp her konuda en doğrusu neyse o şekilde yapıyorum bu benim fikrimdi sadece insanı tersleyerek konuşmak çok hoş bir davranış değil diye düşünüyorum. Tabi yine size kalmış. Yinede teşekkürler


Allizwell20
Allizwell20

644

@sforselin nerden böyle bir kanıya verdiğinizi anlamadım?


sforselin
sforselin

17244

Ne kanısı siz söylemişsiniz ya yukarıda
"En azından bir kere olsun çiftleşsin diye düşündük..."
Ben de kediniz için iyi bir dilekte bulundum sadece


Allizwell20
Allizwell20

644

Sadece aklımdan geçeni söyledim dediğim gibi veterineri neyi önerirse onu yapıyorum. Her neyse iyi dileğiniz için saolun umarım doğru anlamışsınızdır.


sforselin
sforselin

17244

Tek bir veterinere körü körüne bağlanmayın lütfen. Her meslekte olduğu gibi veterinerlikte de kendini geliştirmeyip işi hayvanları sevmemesine rağmen yapanlar var. Bir kere çiftleştirmeyi öneren hekim de ne kadar güvenilir biridir tartışılır.
Biraz durup araştırın, insanlar neden kısırlaştırma öneriyor diye. Sokakta bu kadar yavru varken benim sorumluluğumdaki bir hayvanın daha fazlasının sokakta kalmasına sebep olmasını ister miyim diye de düşünebilirsiniz bunların yanında. Bir kere çiftleştirmek hiçbir katkıda bulunmayacak kedinize. Sayısını tahmin edemeyeceğimiz yavrular olacak sadece. Nasıl ailelere gidecekleri, onlara nasıl davranılacağı meçhul olacak.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 197 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29956 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR