Kedi Kataraktı

Chibi09

Daha önce başından geçen var mı?Belirtileriniz neler?

4 CEVAP

cansuuranus

Benım kedım amelıyat oldu katarakdan. Bu konuda bıldıgım kadaryla tek uzman hekım var oda murat şaroglu. Ama bulundugunuz ıldekı fakultelerdede vardır uzman hekımler. Belırtılerı su sekılde basladı once gozlerı fazla sulanmaya basladı ve asırı kısıyordu. Sonradan fakkettık kı goz bebegınde bı parlaklık var. Ztn yurusunden anlıyorsunuz gormede bı sıkıntı yasadgını oyun oynerken etrafa basını cok carpıyordu.

Chibi09

Haftaya bir gün doktora götürücem ama merak ettim korkuyorum. Bizimkinde benekler var ve beneklerin olduğu kesimde renk değişimi var fakülteye götürmeyi sevmiyorum çok uzak korkuyor. İyi bir veterinere götürmeyi düşündüm. Siz böyle söyleyince bilemedim ne yapmayalıyım

cansuuranus

Benek varsa katarak degıldır.muhtelemen goz kıstı olabılır.cok ertelemeyın derım ben .aksı takdırde gozu kaybedebılırsınız.Herkezde yapamaz goz opersyonunu guvendgınız bı hekıme gosterın o sızı dogru yonlendırcektır.veya istanbuldaysanız direk murat hocaya goturun.

Chibi09

Maalesef değilim teşekkür ederim yinede. Düzenli bir veterinerim yok gitmek isteğimide bir sayfa önermişti. Aileme danışıcam ama sizle konuşunca fikrim değişti üniversite daha iyi olu gibi. İkı gözünde de var bide inşallah bir şey olmaz ya